تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت: دولت ترامپ در تلاش است تا در صورت به قدرت رسیدن "بایدن"، امکان رفع اختلافات و احیای فعالیت‌ها در چارچوب برنامه توافق هسته‌ای با ایران را برای رئیس جمهور بعدی دشوار کند.
ترامپ قصدی برای احیای برجام ندارد
به گزارش خبر24، "میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، از جمله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امروز (چهارشنبه) در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری «اینترفکس»، اعلام کرد که دولت فعلی ایالات متحده در تلاش است تا در صورت به قدرت رسیدن "جوزف بایدن"، نامزد دموکرات‌ها، احیای فعالیت‌ها در چارچوب برنامه جامع اقدام جامع (برجام) برای حل و فصل مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را دشوار سازد.

این دیپلمات بلندپایه روس در پاسخ به سئوالی درباره امکان بازگشت آمریکا به برجام در دوره ریاست جمهوری بایدن، گفت: «من فکر می کنم این موضوع در ابتدای سال آینده در کانون توجه قرار خواهد گرفت. البته دولت فعلی در تلاش است تا جای ممکن فایق آمدن بر اختلافات و احیای فعالیت‌ها در چارچوب توافق هسته‌ای با ایران را برای دولت بعدی (در صورت وارد شدن جو بایدن به کاخ سفید) تا حد ممکن دشوار سازد.»

اولیانوف همچنین در تفسیر گزارش آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای مبنی بر اینکه ایران چند برابر بیشتر از حد مجاز، ذخایر اورانیوم کم غنی شده در اختیار دارد، یادآور شد که دلیل اصلی کاهش اجرای تعهدات برجامی از سوی مقامات تهران، خارج شدن آمریکا از توافق هسته‌ای بوده است.

نماینده دائم روسیه در آژانس، در عین حال تأکید کرد که مسکو همیشه طرفدار بازگشت ایران به اجرای کامل تمامی عناصر برجام است، ولی تصمیم تهران برای پاسخ به اقدام واشنگتن را درک می‌کند.
24-news.ir/vdccmmqp.2bqx08laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز