تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
با پخش ۱۰ قسمت ابتدایی سریال «از سرنوشت۳»، میزان بازدید آن در سایت تلوبیون از ۲ میلیون بیننده فراتر رفته است؛ این سریال در رقابت با اثری است که از نظر مضمون نیز شبیه به هم‌اند.
بیشتر از 2 میلیون بازدید برای «از سرنوشت ۳»
به گزارش خبر24،با پخش ۱۰ قسمت ابتدایی سریال «از سرنوشت۳»، میزان بازدید آن در سایت تلوبیون از ۲ میلیون بیننده فراتر رفته است؛ این سریال در رقابت با اثری است که از نظر مضمون نیز شبیه به هم‌اند.


فصل سوم سریال «از سرنوشت» در حالی این شب‌ها از شبکه دوم سیما پخش می‌شود که قصه آن رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. هاشم شخصیت اصلی این داستان اسیر ماجراهای عجیب و غریب شده است که بدون مناسبت با رخدادهای چند ماه اخیر نیست. او اسیر یک باند قاچاق کالا شده و حالا روزهای سختی را در زندان سپری می‌کند. در نقطه مقابل، سهراب که در دو فصل قبلی همواره دوست وفادار هاشم بوده است و این دو در کنار یکدیگر لحظات تلخ و شیرینی را سپری کردند، اسیر افکار شک‌برانگیزی شده و فکر می‌کند هاشم در رفاقت چند ساله خود به سهراب خیانت کرده است.

بیشتر بخوانید:

چرا از سرنوشت موفق‌ترین سریال تلویزیون شد؟

این سریال که در دو فصل قبلی هم توانسته بود اقبال مخاطبان را به خود جلب کند، تقریبا در نیمه راه به سر می‌برد و تاکنون ۱۳ قسمت از ۲۵ قسمت آن روی آنتن رفته است. همزمان با پخش این سریال، میزان بازدید ۱۰ قسمت ابتدایی آن و تکه‌های حساس این فیلم در سایت و نرم‌افزار تلوبیون از مرز ۲ میلیون بیننده گذشته است. البته بییندگان ۱۰ قسمت ابتدایی سریال به تنهایی بیش از ۷۰۰ هزار بیننده بوده‌اند.


با نگاهی به آمار بازدیدهای این سریال تلویزیونی از سایت تلوبیون که مرجع پخش آرشیو برنامه‌های مختلف تلویزیون است می‌توان آمار بازدید تفکیک‌شده ۱۰ قسمت ابتدایی را به شرح زیر بیان نمود:   

قسمت اول، بیش از ۱۴۲ هزار بازدید، قسمت دوم و سوم به ترتیب ۷۸ و ۷۵ هزار بازدید، قسمت چهارم حدود ۶۷ هزار بازدید، قسمت پنجم، ششم و هفتم به ترتیب ۶۵، ۵۸ و ۵۶ هزار و قسمت‌های هشتم، نهم و دهم به ترتیب ۵۱ هزار، ۶۰ هزار و ۶۶ هزار بار از سوی مخاطبین بازدید شدند که در مجموع این سریال بیش از ۷۲۰ هزار بازدید داشته است.  


با نگاهی به دیگر سریال‌های پخش شده از رسانه ملی از ابتدای امسال، می‌توان مقایسه‌ای بین بازدیدهای «از سرنوشت۳» با دیگر سریال‌های رسانه ملی که از شبکه‌های یک، دو و سه سیما پخش شده‌اند، داشت.

از ابتدای سال ۱۳۹۹، سریال‌های «پایتخت۶»، «نون خ۲»، «زیرخاکی»، «پرگار»، «دخترم نرگس»، «سرزده» (۹ قسمت) و «ایلدا» از شبکه یک سیما، سریال‌های «کامیون»، «بچه مهندس۳»، «شاهرگ» و «بوم و بانو» از شبکه دوم سیما و سریال‌های «دوپینگ»، «سرباز»، «آخر خط»، «زمین گرم» و «نجلا» از شبکه سوم سیما پخش شده‌اند. با کنار قراردادن سریال‌های طنز تلویزیون که از نظر ژانر همسان با «از سرنوشت۳» نیستند، می‌توان مقایسه‌ای از منظر میزان بازدید انجام داد.

بیشتر بخوانید:

تصویری از رخدادهای ملموس جامعه در «از سرنوشت»

سریال «پرگار» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی که در خردادماه امسال از شبکه یک سیما پخش شد، به صورت میانگین بیش از ۳۵ هزار بازدید در هر قسمت داشته و مجموعاً در ۱۰ قسمت ابتدایی حدود ۳۵۰ هزار بار دیده شده است. همچنین سریال «دخترم نرگس» که پس از آن روی آنتن رفت با اقبال بیشتری روبه‌رو شده و در ۱۰ قسمت ابتدایی بیش از ۵۰۰ هزار بازدید داشته است تا به عنوان پربازدیدترین سریال شبکه یک سیما در سایت و نرم‌افزار تلوبیون انتخاب شود.


سریال «ایلدا» به کارگردانی راما قویدل نیز که در مهرماه روی آنتن شبکه یک سیما رفت، به صورت میانگین حدود ۴۰ هزار بار در هر قسمت دیده شده و در ۱۰ قسمت ابتدایی نزدیک به ۴۰۰ هزار بازدید از سوی مخاطبان تلوبیون داشته است.

در بین سریال‌های شبکه دوم سیما، «کامیون» با بازی مهدی هاشمی در نوروز ۱۳۹۹ روی آنتن رفت. این ملودرام ۲۸ قسمتی در ۱۰ قسمت ابتدایی خود حدود ۳۳۰ هزار بازدید داشته است در حالی که سریال «بچه مهندس ۳» که در ماه مبارک رمضان از شبکه دو پخش شد، در ۱۰ قسمت اول بیش از یک میلیون و چهارصدهزار بازدید داشته است.


محمدرضا خردمندان: مردم از سرنوشت را دوست دارند چون خیلی ملموس و آشناست

با این حال، سریال «شاهرگ» با بازیگری زنده‌یاد سیروس گرجستانی در ۱۰ قسمت ابتدایی خود حدود ۳۵۰ هزار بازدید داشته است و سریال «بوم‌ و بانو» که قبل از فصل سوم «از سرنوشت» روی آنتن رفت، کمتر از ۲۰۰ هزار بار بازدید تلوبیونی در ۱۰ قسمت اول داشته است.


شبکه سوم سیما که بیشتر با سریال‌های طنز شناخته می‌شود؛ چند تجربه ملودرام نیز در سال ۱۳۹۹ داشته است؛ سریال «سرباز» که در ماه مبارک رمضان روی آنتن این شبکه رفت، حدود ۲۰۰ هزار بازدید در سایت تلوبیون برای ۱۰ قسمت ابتدایی خود داشته و سریال «زمین گرم» به کارگردانی سعید نعمت‌الله با اقبال بیشتری از سوی مخاطبان رسانه ملی همراه شده است. این سریال به صورت میانگین ۳۰ هزار بازدید در هر قسمت داشته و بیش از ۳۰۰ هزار بار دیده شده است.


با این حال سریال ۱۷ قسمتی «نجلا» که همزمان با ایام اربعین حسینی روی آنتن شبکه سوم سیما رفت، در ۱۰ قسمت ابتدایی خود کمتر از ۷۰۰ هزار بازدید داشته است
24-news.ir/vdcc1mqp.2bqx48laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز