تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود مدعی شد که ایران باید درباره فعالیت های از پیش اعلام نشده خود شفاف‌ سازی کند.
ادامه ماراتن هسته ای به شرط همکاری بیشتر ایران
به گزارش خبر24 به نقل از تارنمای اطلاع رسانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «ایران باید هرچه سریعتر و به طور کامل، درباره فعالیت‌هایی که تاکنون اعلام نکرده، توضیح دهد و نگرانی‌ها درباره کامل بودن بیانیه‌های پادمانی را بر طرف کند».

گروسی  در خصوص جدیدترین گزارش آژانس در خصوص اقدام ایران مبنی بر آغاز تزریق «هگزافلوراید اورانیوم» به سانتریفیوژ‌های پیشرفته «آی آر-۲ ام» توضیح داد و گفت: «قبلاً نیز اعلام کرده بودیم که آبشار‌ها سانتریفیوژ نظنز از مرکز غنی‌سازی آزمایشی به مرکز غنی سازی سوخت منتقل شده‌اند و مسئله جدیدی به شمار نمی‌آید. قرار است در این مرکز سانتریفیوژ‌ها راه‌ اندازی شوند».

پیش از این خبرگزاری «رویترز» خبر داد که آژانس اتمی در گزارشی به کشور‌های عضو نوشته است: «در تاریخ چهاردهم نوامبر ۲۰۲۰، آژانس تایید کرد که ایران تزریق UF ۶ به آبشار ۱۷۴ سانتریفیوژ IR-۲ m که اخیراََ در تاسیسات غنی‌سازی نطنز نصب شده را آغاز کرده است».
24-news.ir/vdcb9wbs.rhbggpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز