تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی گفت: با موافقت دولت و مصوبه سازمان حمایت، نرخ مصوب لبنیات افزایش یافت.
نرخ مصوب لبنیات افزایش یافت
به گزارش خبر24، محمدرضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی در خصوص نرخ‌های جدید لبنیات اظهار کرد: با موافقت دولت قیمت آن دسته از محصولات لبنی که نرخ گذاری آن‌ها مستقیما توسط دولت انجام می‌گیرد، افزایش یافت.

او افزود: براساس مصوبه سازمان حمایت قیمت شیرخام از درب دامداری‌ها ۴ هزار و ۱۵۰ تومان شد و تمام دامداری‌ها نیز مکلف هستند که شیرخام را با این قیمت مصوب به کارخانه‌ها تحویل دهند و فروش شیرخام بیش از ۴ هزار و ۱۵۰ تومان تخلف است و سازمان تعزیرات به آن ورود خواهد کرد.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی بیان کرد: براساس توافقات صورت گرفته با سازمان حمایت، قیمت ماست دو و نیم کیلویی دبه پرچرب ۲۴ هزار تومان، دبه کم چرب ۲۱ هزار تومان، شیر نایلونی ۵ هزار و ۴۰۰ تومان، پنیر ۴۰۰ گرمی کاپ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، شیر بطری کم چرب ۷ هزار و ۱۰۰ تومان، نیم چرب ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، سه درصد چربی ۸ هزار و ۵۰۰ تومان، شیر کامل ۸ هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت شیر خام درب دامداری ۴ هزار و ۱۵۰ تومان و  قیمت کره حیوانی ۱۰۰ گرمی ۱۰ هزار تومان خواهد شد.

بنی طبا ادامه داد: ثابت ماندن این نرخ‌ها در صورت عدم افزایش قیمت‌های مواد اولیه امکان پذیر است که در این صورت دولت باید حمایت‌های خود از تمام زنجیره تولید را گسترش دهد تا فعالان این صنعت متضرر نشوند.

او تصریح کرد: تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی با نرخ گذاری دولت مخالف اند و معتقدند قیمت‌ها باید در عرضه و تقاضا مشخص شوند. حال که دولت در این امور دخالت می‌کند، پس نظارت‌ها نباید به فروش لبنیات محدود شود و فروشندگان شیر خام باید نرخ‌های مصوب را رعایت کنند.
 
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی در پایان ابراز کرد: این نرخ‌ها از روز شنبه یک آذر به تمام تولیدکنندگان ابلاغ می‌شود تا از این پس محصولات خود را با نرخ جدید روانه بازار کنند.
24-news.ir/vdcjmoei.uqeyvzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز