تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
آمارهای اعلامی از آمریکا نشان می‌دهد تلفات ویروس کرونا در این کشور از ۲۵۰ هزار نفر عبور کرده که این رقم از تعداد کل فوتی‌های سالانه در ایالات متحده بیشتر است.
تلفات کرونا در آمریکا از فوتی‌های سالانه پیشی گرفت
به گزارش خبر24، دانشگاه «جانز هاپکینز» بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد که تعداد آمریکایی‌های جان‌باخته بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹»، از ۲۵۰ هزار نفر فراتر رفته است.

به نوشته وبگاه شبکه «سی‌ان‌ان»، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته در آمریکا حدود ۱۶۰ هزار مورد مبتلای جدید به ویروس کرونا و همچنین ۱۷۰۷ قربانی بر اثر ابتلا به این بیماری ثبت شده است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۱۱،۴۹۲،۵۹۳ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۲۵۰،۱۴۰ تن افزایش یافت.

سی‌ان‌ان همچنین نوشت رقم ۲۵۰ هزار قربانی کرونا آنهم طی فقط ۱۰ ماه در ایالات متحده، از تعداد فوتی‌های سالانه در این کشور بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) بیشتر است.

پیش از این، «تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود نیم‌کره شمالی زمان در برهه‌ای حساس از لحاظ مبارزه با بیماری همه‌گیر جهانی کووید۱۹ قرار دارد و کشورهای زیادی شاهد رشد تصاعدی بیماران هستند.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که روز چهارشنبه تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند از ۵۶ میلیون نفر عبور کرد.
24-news.ir/vdcip3aw.t1aur2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز