تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
وام یک میلیونی به ۱۰میلیون خانواده+عکس
به گزارش سرویس وب گردی خبر24، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی که در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرده و نوشت: پرداخت وام قرض الحسنه یک میلیونی به حدود ۱۰میلیون سرپرست خانوار که درآمد ثابت ندارند  از محل همان اعتبارات ۷۵ هزار میلیارد تومانی اختصاصی نظام بانکی برای مقابله با آثار کرونا است. برای حفظ ثبات مالی وجلوگیری از انحراف  ازهدف تورمی، علی رغم نیاز به منابع مالی جهت تأمین نیازهای معیشتی مردم، بانک مرکزی چاره ای جز ادامه سیاست های انضباطی خود و عدم انبساط جدید پولی ندارد.
باتوجه به اهمیت کنترل نقدینگی و تورم ،کمکهای دیگری نیز که از سوی دولت و مجلس محترم برای معیشت مردم درنظر گرفته می شود، به این نکته مهم توجه داشته اند و به منابعی غیرازمنابع بانک مرکزی، برای تأمین آن ،تکیه می کنند.بانک مرکزی درخصوص کنترل تورم حداکثر تلاش خودرابه عمل آورده و از تمام ابزارهای لازم استفاده خواهد کرد.
 در آذرماه که برای کنترل شیوع بیماری کرونا برخی از مشاغل تعطیل می شوند،‌ شعب بانکها باحداکثر نصف تعداد کارکنان فعالیت خواهند داشت.ضمن قدردانی از  تلاشهای فداکارانه تمام همکاران بانکی درشعب بانکها، تمهیدات لازم برای کاهش ضرورت حضور مشتریان در شعب،براساس دستور العملهای ابلاغی، پیش بینی شده است.
24-news.ir/vdcf11dt.w6dxmagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز