تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
یک متخصص گوش، حلق و بینی از دست دادن حس بویایی و چشایی را نشانه ابتلا به کرونا عنوان کرد.
قطع حس بویایی و چشایی نشانه ابتلا به کروناست
به گزارش خبر24، متخصصان دریافتند که بین ۷۵ تا ۸۰ درصد افراد آلوده به ویروس کرونا حس بویایی و چشایی خود را به مدت ۳ تا ۴ هفته از دست می‌دهند.

این متخصصان اظهار داشتند که از دست دادن حس بویایی در اکثر افراد مبتلا به ویروس کرونا جزو علائم اصلی این بیماری نیست و ممکن است نشانه بیماری دیگر باشد.

در همین رابطه، والری سویستوشکین، متخصص گوش و حلق و بینی در دانشگاه سچینوف مسکو می‌گوید: هر ویروسی، به ویژه ویروس آنفلوانزا، می‌تواند این مسئله را ایجاد کند. درمورد ویروس کرونا، از دست دادن حس بویایی و چشایی یک علامت بسیار شایع است؛ به گونه‌ای که بین ۷۵ تا ۸۰ درصد مبتلایان به اختلال در حس بویایی و چشایی خود دچار می‌شوند. در بیماری آنفلوانزا و عفونت‌های حاد تنفسی نیز این اتفاق می‌افتد، اما درصد آن بسیار کمتر است.

این پزشک متخصص گوش و حلق و بینی تاکید کرد: اگر فردی تب و علائم مستقیم آلودگی به ویروس کرونا را نداشته باشد، اما حس بویایی و چشایی او از بین رفته باشد، باید به شدت مراقب سلامتی خود باشد. معمولا از دست رفتن حس بویایی و چشایی نشانه ابتلا به ویروس کروناست؛ بنابراین بیمار باید طوری عمل کند که گویی به ویروس کرونا آلوده است، یعنی تست کرونا و آزمایش خون بدهد و خود را قرنطینه کند.
24-news.ir/vdcfv1dt.w6dxvagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز