تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
مدیرعامل خون بند ناف ایران گفت: طبق آمار جهانی ۳۰ درصد ذخیره سازی سلول‌های بنیادی در دنیا کاهش پیدا کرده است.
کاهش ۳۰ درصدی ذخیره سازی خون بند ناف در دنیا
به گزارش خبر24، مرتضی ضرابی مدیرعامل خون بند ناف ایران درباره وضعیت ذخیره سازی خون بند ناف در روزهای کرونایی اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود برخی مادران باردار هم به این بیماری مبتلا شدند یا مشکوک به بیماری هستند بنابراین نمی‌توانیم نمونه بند نافشان را دریافت کنیم.

او گفت: دستورالعمل‌هایی را بانک خون بند ناف جهانی مشخص کرده که اگر در یک فاصله زمانی مشخصی طی ۴ هفته قبل و بعد زایمان مادر دچار علائمی مشکوک به کووید ۱۹ شد دیگر از او  خون بند ناف دریافت نشود؛ زیرا می تواند با آلودگی خود خاصیت خون بند ناف را تغییر دهد.
ضرابی تصریح کرد: ویروس کرونا که یک بیماری جهانی است، توانسته در همه دنیا موضوع ذخیره سازی خون بند ناف را با چالش مواجه کند.طبق آمار جهانی  که اخیرا اعلام شده در دنیا ۳۰ درصد ذخیره سازی سلول‌های بنیادی کاهش پیدا کرده است.
او گفت: خوشبختانه با توجه به  اطلاع رسانی‌هایی که در کشور ما انجام شده و همچنین اهمیتی که خانواده‌ها به موضوع سلامت می‌دهند، نگاه ویژه‌ای به آن می شود؛ ما نه تنها در سال ۹۹ کاهش ذخیره سازی نداشتیم بلکه در ۶ ماه اول با یک رشد بیش از ۲۵ تا ۳۰ درصد متقاضیان ذخیره سازی سلول‌های بنیادی رو به رو شدیم.
24-news.ir/vdcdfn0k.yt0zn6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز