تاریخ انتشارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اعتبار بخشی بیمارستان‌ها به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا فعلا متوقف شده است.
اعتبار بخشی بیمارستان‌ها فعلا منتفی است


جلیل کوهپایه زاده اصل رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در تهران اظهار کرد: متاسفانه وضعیت استان تهران از لحاظ شیوع بیماری کرونا و حتی مرگ و میر مناسب نیست و مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کرده و از تردد‌های غیر ضروری و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند.

او در ادامه با اشاره به وضعیت تخت‌های بیمارستانی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت تخت‌های بیمارستانی با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان تهران بد نیست، اما در زمینه تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه ما دچار محدودیت‌هایی هستیم.

کوهپایه زاده با اشاره به ضریب اشغال تخت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بیان کرد: در حال حاضر ضریب اشغال تخت بیماران عادی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران بین ۶۰ تا ۷۵ درصد است و پذیرش بیماران عادی با مشکل جدی رو به رو نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: متاسفانه تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا افزایش پیدا کرده است و این موضوع نشان دهنده این است که برای شکسته شدن چرخه انتقال و کاهش میزان ابتلا باید افراد شیوه نامه‌های بهداشتی را بهتر از قبل رعایت کنند.
24-news.ir/vdcizzaw.t1azz2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز