تاریخ انتشارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
علیرضا آرین کیا متولد بهمن ۱۳۸۶ در اندیمشک و ساکن تهران ملقب به مسی ایران با قراردادی سه ساله به پرسپولیس پیوسته است.
مسی ایران به پرسپولیس پیوست!
خبر24-علیرضا آرین کیا متولد بهمن ۱۳۸۶ در اندیمشک و ساکن تهران ملقب به مسی ایران با قراردادی سه ساله به پرسپولیس پیوسته است. البته قرار است این بازیکن فعلا در تیم نونهالان بازی کند و احتمالا از فصول آینده به تمرینات تیم بزرگسالان راه خواهد یافت. 
این بازیکن توسط عبدالصمد ابراهیمی استعداد یاب معروف کشور شناخته شده و به باشگاه پرسپولیس و یحیی گل محمدی معرفی شد. ابراهیمی قبلا هم ستاره هایی مثل طارمی و نوراللهی و محرمی را به پرسپولیس معرفی کرده بود.
گفته می شود که یحیی گل محمدی هم این بازیکن را پسندیده است و درباره او گفته است که عجب بازیکن خوب و مسلطی است. پست اصلی این پدیده هافبک نفوذی است و پای تخصصی او هم پای چپ است ولی توانایی حرکت با دو پا را دارد.
جزئیات حضور علیرضا آرین کیا در باشگاه پرسپولیس
 در فوتبال روز دنیا توجه به آکادمی و پرورش استعداد های جوان از مهم ترین اصول است و شاید اگر باشگاه ها روی این اصل کارکنند ، در فصل نقل و انتقالات دنبال بازیکنان دیگر تیم ها نباشند. البته تمام مدیرانی که به باشگاه های بزرگ کشور آمده اند، وعده تحقق این هدف را داده اند اما هیچکدام از آن ها این را عملی نکرده اند .
عدم ثبات ، نتیجه گرایی ، افراط و تفریط هواداران و… عواملی است که باعث می شود مدیران و مربیان از این نکته مهم غافل شوند و تمام تمرکز خود را برای تیم بزرگسالان بگذارند. البته شاید تک بازیکنان جوانی هم در این سال ها در سن های خیلی پایین در لیگ برتر بازی کردند و موفق هم شده اند مانند سعید عزت اللهی که در ۱۶ سالگی برای ملوان بازی کرد و یا اللهیار صیاد منش که در هفده سالگی برای استقلال درخشید.
اما این تعداد بازیکن برای ۱۶ تیم لیگ برتری بسیار پایین است و باشگاه ها باید جرئت استفاده از بازیکنان زیر بیست سال را داشته باشند . مثلا در همین باشگاه پرسپولیس آریا برزگر که بازیکن مستعدی در تیم های ملی پایه نشان داده بود در این مدت که به پرسپولیس پیوسته است حتی یک دقیقه هم برای سرخپوشان بازی نکرده است . حتی وقتی در پایان فصل گذشته قهرمانی پرسپولیس مسجل شده بود هم به این بازیکن جوان بازی نرسید.
مگر نه اینکه مهدی عبدی در سن ۱۹ سالگی از تیم های پایه به تیم اصلی آمد و گل پیروزی در دربی ، گل قهرمانی پرسپولیس و گل فینالیست شدن پرسپولیس در رقابت های آسیایی را به ثمر رساند .
حال امیدواریم که این بازیکن نونهال خیلی زود به تمرینات تیم بزرگسالان فراخوانده شود و البته در این فصل به بازیکنان جوان پرسپولیس مثل آریا برزگر هم بیشتر بازی برسد و البته دیگر تیم های لیگ برتری هم بازی برسد.
24-news.ir/vdcgwx9n.ak9q34prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز