تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
رئیس پلیس آگاهی ناجا از اجرای طرح ۴۸ ساعته مبارزه با سرقت وسائط نقلیه در ۲۳ استان کشور خبر داد و گفت: این طرح با هدف شناسایی و دستگیری سارقان حرفه ای و ارتقاء ضریب احساس امنیت اجتماعی در سراسر کشور اجرا می شود.
طرح قاطع ناجا برای مقابله با سارقان خودرو
به گزارش خبر24 از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری روز یکشنبه با اشاره به هدف گذاری پلیس آگاهی ناجا برای تشدید مبارزه با سرقت وسائط نقلیه، افزود: از مجموع ۹۱۴ فقره کشف سرقت های وسائط نقلیه، ۵۶۷ فقره مربوط به سرقت لوازم، قطعات و محتویات خودرو، ۲۰۱ فقره سرقت خودرو و ۱۴۶ فقره مربوط به  سرقت موتورسیکلت بوده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: در طول مدت اجرای طرح، ۱۱۳ دستگاه خودرو که دارای دستور قضائی و کیفری بوده اند نیز توقیف و تحویل مراجع قضائی شده اند.

سردار قنبری افزود: انجام اقدامات مقابله ای در برخورد با سارقان خودرو و خریداران اموال مسروقه با استفاده از تمام توان و امکانات موجود و مشارکت سایر رده های تخصصی در سراسر کشور در دستور کار پلیس آگاهی ناجا است.

وی با بیان اینکه سرقت وسائط نقلیه به دلیل برخی ویژگی ها نسبت به دیگر سرقت ها، همواره در کانون توجه سارقان است، گفت: پایین بودن ضرایب ایمنی برخی وسائط نقلیه در مقابل سرقت، کمبود پارکینگ در سطح شهرها، کم توجهی مال باختگان در حفظ و نگهداری صحیح و عدم رعایت موارد ایمنی هنگام ترک خودرو را می توان از جمله عوامل گرایش سارقان به سرقت نام برد.
24-news.ir/vdcb0fbs.rhb8zpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز