تاریخ انتشاريکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
وزیر خارجه آمریکا گفته است: «نارضایتی مردم ایران ثمره سیاست فشار حداکثری و تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.»
آمریکا چه کند تا دشمنی اش برای برخی ثابت شود!
وزیر خارجه آمریکا گفته است: «نارضایتی مردم ایران ثمره سیاست فشار حداکثری و تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.»
وی در ادامه چنین می‌گوید: «بازدارندگی اقتصادی، نظامی و دیپلماتیک که ما به وجود آورده‌ایم، به این نتیجه منتهی خواهد شد.»
مقامات آمریکایی بعد از ارزیابی غلطی که از وضعیت داخلی کشورمان و منطقه داشته‌اند، دست به ترور حاج قاسم سلیمانی زدند که بررسی اخبار، گزارش‌ها و اظهار نظرهای آمریکایی‌ها و صهیونیستی‌ها نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی از دیوانگی ترامپ نهایت استفاده را کرده و او را به کشتن حاج قاسم متقاعد کرده‌ است. بی‌دلیل نیست که نتانیاهو می‌گوید: «نباید حضور تاریخی ترامپ در کاخ سفید را از دست بدهیم.»
درباره چرایی خوشحالی رژیم صهیونیستی از حضور ترامپ دلایل متعددی وجود دارد که مهم‌ترین آن دشمنی علنی و پنهان آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است. در این میان یکی از وزیران ایران در مصاحبه‌ای اعلام می‌کند، مذاکره با آمریکا محتمل است به شرطی که تحریم‌ها برداشته شود.
حال باید چند سؤال پرسید؛ اولاً، آمریکا چه اقدامی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهد تا برخی دشمنی آمریکا را باور کنند؟ از ترور آشکار عالی‌ترین فرمانده نظامی کشورمان تا تروریست نامیدن کل مردم ایران از سوی رئیس‌جمهور آمریکا نمونه کوچکی از دیدگاه آمریکا نسبت به ایران است.
ثانیاً، آیا تنها مسیر پیشرفت و توسعه اقتصادی کشورمان با نگاه بیرونی محقق خواهد شد؟ مگر کشورهایی که امروز در حوزه اقتصادی به توسعه رسیده‌اند، غیر از قوی کردن ساختار داخلی خودشان، مسیر دیگری را پیمودند؟
بنابراین با توجه به نفوذ صهیونیست‌ها در بین مقامات آمریکایی که موجب خروج این کشور از برجام شد، نه تنها مذاکره‌ای نباید صورت گیرد، بلکه باید تفکر حاج قاسم مبنی بر قوی‌سازی امنیتی ایران در بیرون از مرزها، داخل کشورمان نیز اجرا شود. فراموش نکنیم به گفته پمپئو آمریکا با مذاکره به دنبال جان ایران است، نه محدود‌سازی ایران.
24-news.ir/vdcd.o0k2yt095a26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز