تاریخ انتشاردوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
یک خودروی پلیس دیترویت با کوبیدن به تجمع اعتراضی علیه نژادپرستی در این شهر، حداقل چهار نفر را مجروح کرد.
فایل ویدیو
به گزارش خبر24، ویدئویی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از تظاهرات ضد نژادپرستی در شهر دیترویت واقع در ایالت میشیگان منتشر شده که نشان می‌دهد یک خودروی پلیس عامدانه جمعیت معترضان را زیر می‌گیرد.

به نوشته وبگاه «
میرور»، حاضران در تجمع اعتراضی یکشنبه شب در دیترویت (به وقت محلی) از لحظه کوبیدن یک دستگاه خودروی شاسی‌بلند پلیس آمریکا به چند نفر از تظاهرات‌کنندگان فیلمبرداری کرده و آن را در صفحات خود به اشتراک گذاشتند.

یکی از معترضان می‌گوید او به همراه ده‌ها نفر دیگر مقابل خودروی پلیس که به آنها کوبید، گرفتار شده و دو نفر نیز روی کاپوت این خودرو افتادند که با سرعت گرفتن خودرو به هوا پرتاب شدند.

وبگاه میرور همچنین نوشت که در این حادثه حداقل چهار معترض مجروح شدند.

«نیکول کِرک‌وود» سخنگوی پلیس شهر دیترویت در واکنش به این اقدام مأموران راننده خودرو مدعی شد که معترضان شیشه عقبی خودرو را شکستند و آنها مجبور به حرکت سریع شدند.
 
 به نوشته روزنامه «دیترویت فیری پرس» وی همچنین اعلام کرد که اداره پلیس این شهر تحقیقاتی را درباره اقدام مأموران داخل خودرو و البته معترضان آغاز کرده است.

پنجم خردادماه بود که انتشار خبر قتل یک شهروند سیاه پوست ۴۶ ساله آمریکایی به نام «جورج فلوید»، بار دیگر مساله نژادپرستی و تبعیض‌های نهادینه در آمریکا را برجسته کرد. این شهروند آمریکایی به دلیل تحمل کردن وزن یک افسر پلیس سفیدپوست روی گردن خود، راه نفسش بسته شد.

قتل نژادپرستانه فلوید جرقه‌ای برای اعتراضات سراسری در محکومیت قتل او و تبعیض‌ها علیه رنگین پوستان آمریکایی شد و دامنه این اعتراضات به کشورهای متحد آمریکا هم کشیده شد.

به موازات تشدید اعتراضات سراسری آمریکایی‌ها که به اذعان رسانه‌های غربی همه ۵۰ ایالت آمریکا را درگیر کرده است، رئیس‌جمهور این کشور بارها معترضان را «حامیان خشونت»، «هرج و مرج طلب»، و حتی «تروریست‌های داخلی» خوانده اما حتی ارشدترین مقام ارتش آمریکا هم با این اظهارات مخالفت کرد.

روز جمعه اما مجلس نمایندگان آمریکا لایحه جامع اصلاح ساختار پلیس این کشور را با اختلاف بیش از ۵۰ رأی به تصویب رساند.
24-news.ir/vdcjite8.uqehvzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز