تاریخ انتشارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳
وحشت آمریکایی ها از برگزاری رزمایش سپاه در خلیج فارس به نحوی بود که شبکه فاکس نیوز از آماده باش دو پایگاه آمریکا در خاورمیانه با شلیک موشک‌های ایران در رزمایش دریایی در خلیج فارس خبر داد.
فایل ویدیو
 به گزارش خبر24 "لوکاس تاملینسون" خبرنگار پنتاگون در شبکه فاکس نیوز در پیامی توییتری نوشت: بعد از شلیک سه موشک ایران در رزمایش دریایی در آب‌های خلیج فارس، پایگاه العدید در قطر و پایگاه الظفره در امارات به حالت آماده باش در آمده‌اند.
 
تاملینسون در ادامه اعلام وضعیت آماده باش پایگاه‌های آمریکا در خاورمیانه را به دلیل نزدیک بودن محل اصابت موشک‌های ایران به پایگاه‌های الظفره و العدید خواند.
 
مرحله نهایی رزمایش بزرگ و مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴ با مشارکت نیروی دریایی و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رمز مقدس «یا علی بن ابی طالب (ع)» صبح روز سه‌شنبه در منطقه عمومی استان هرمزگان، غرب تنگه هرمز و خلیج فارس تا عمق کشور، در عرصه‌های زمین، هوا، دریا و فضا آغاز شد.
 
اجرای عملیات تهاجمی موشکی، شناوری و پهپادی علیه مواضع دشمن، عملیات مین‌ریزی آفندی و قطع خطوط مواصلاتی شناورهای دشمن فرضی، اجرای عملیات رزم موشکی توسط بالگرد و شلیک موشک‌های ساحل به دریا در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) سپاه به اجرا درآمد.
 
در این رزمایش برای نخستین بار عملیات رصد منطقه رزمایش با استفاده از تصاویر ارسالی از ماهواره نور صورت پذیرفت.
  
24-news.ir/vdchmmnx.23nkzdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز