تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
مستند «آیت الله»، به زندگی و زمانه سید ابوالقاسم موسوی خویی که از تأثیرگذارترین و پُرمقلدترین مراجع تقلید شیعه به شمار می‌روند، می‌پردازد.
فایل ویدیو
خبر24- آیت الله سیدابوالقاسم خویی استاد اکثر مراجع تقلید امروز جهان تشیع به‌شمار می‌رود، به‌گونه‌ای که بین فقها و مراجع تقلید شیعه از او با عنوان (استادُ الفقها و المجتهدین) یاد می‌شود و بسیاری از مراجع تقلید ایران از جمله آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله مکارم شیرازی و… در محضر درس او حاضر بوده‌اند و در این مستند، برای اولین بار وجوه دیده نشده از زندگی و زمانه آیت‌الله خویی به تصویر کشیده شده است.

این مستند جنبه‌های گوناگونی از شخصیت این عالم بزرگ شیعی را از دوران کودکی و مشقِ دروس حوزه تا ایام جوانی و تربیت شاگردان به تصویر می‌کشد. و در بخشی از آن به رابطه ایشان با حضرت امام خمینی (ره)، ملاقات با فرح پهلوی، دیدار با صدام در کاخ او، شهادت پسران ایشان و…، پرداخته می‌شود و برخی اسناد تصویری از جمله نقش ایشان در انتفاضه شعبانیه عراق (قیام مردم عراق علیه حکومت صدام حسین در شعبان سال ۱۴۱۱ق مطابق با سال ۱۳۶۹ش) برای اولین بار در فضای رسانه‌های فارسی به نمایش گذاشته خواهد شد.
24-news.ir/vdcbzabf.rhbsfpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز