تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
دانش‌آموز وزیر آموزش و پرورش گفته است: بیش از سه میلیون دانش‌آموز امکان استفاده از سامانه شاد را پیدا نکردند و در خطر ترک تحصیل قرار گرفتند.
فایل ویدیو
به گزارش خبر24، درحالیکه شیوع کرونا از اواخر سال گذشته مدارس کشور را به تعطیلی کشاند، جایگزین شدن سامانه شاد و آموزش از طریق فضای مجازی باعث شد تا بخشی از عقب ماندگی های درسی دانش آموزان جبران شود.

اما در این میان هستند کسانی که در مناطق مختلف کشور و یا در همین پایتخت، که "شاد" آنها را "ناشاد" کرده است. چراکه ملزومات اتصال به شبکه مجازی در اختیار این افراد نیست.

گرانی گوشی موبایل و تبلت و عدم دسترسی خانواده های محروم و بی بضاعت به تبلت و موبایل باعث شد که جمع زیادی از دانش آموزان این مرز و بوم از نعمت تحصیل - البته از راه دور - محروم بمانند.

علاوه بر این افزایش هزینه تعمیرات گوشی و همچنین افزایش نامعقول هزینه اینترنت و در مواردی نیز ناکارآمدی و ضعف سامانه شاد مزید بر علت شد تا جمع دانش آموزان محروم از تحصیل مجازی افزون تر گردد.

البته متولیان و مسئولان وزارت آموزش و پرورش اهتمام خود را برای رفع نواقص سامانه و تمهیدات دیگر برای برخی دانش آموزان نموده اند اما با نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی لازم است چاره جویی برای دانش آموزان محروم از موبایل و تبلت زودتر به نتیجه مطلوب برسد تا آن ها نیز بتوانند همپای سایر همکلاسی های خود به تحصیل ادامه دهند.

به نظر می رسد وجود برخی شرکت های ایرانی که در زمینه تولید تبلت های دانش آموزی فعال هستند بتواند تا حدی رفع مشکل نماید به نحوی که اگر دولت بودجه یا تسهیلاتی را جهت خرید تبلت ارزان قیمت برای افراد کم درآمد مهیا کند، با برنامه ریزی و هماهنگی های لازم می توان قدم های موثری در این خصوص برداشت.

علاوه بر این از آنجاییکه مردم نوع دوست و مهربان ایران اسلامی همواره و در هر شرایطی یار و یاور هم وطنان خود بوده و در مقاطع مختلفی همچون شیوع کرونا، همدلی و همراهی خود را با نیازمندان به اثبات رسانده اند، می توان با راه اندازی پویش های مردمی، از ظرفیت خیرین کشور نیز در این راستا بهره جست.

امیدآنکه در این مسیر بتوانیم گام های موثری برداشته و با فراهم آوردن شرایط تحصیل این سه میلیون دانش آموز، از ترک تحصیل فرزندان این آب و خاک جلوگیری کنیم.
24-news.ir/vdcg7t9w.ak9334prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز