تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با خبر۲۴ عنوان کرد: آقای روحانی به جای آنکه از مردم عذرخواهی کند، از همه طلبکار است و مدیریت خودش را به رخ همه می کشد و مدعی است که منتقدین هیچ دانشی از مدیریت ندارند! در این شرایط سخت، کشور و ملت رها شده و آقای روحانی به دنبال بازی های سیاسی خود و لجبازی با دیگران است.
فایل ویدیو
خبر24- مقام معظم رهبری سال ۹۲ به کاندیداها تاکید داشتند جوری حرف بزنید که اگر در خرداد سال آینده نوار امروز شما را جلوی خودتان گذاشتند، شرمنده نشوید؛ جوری وعده بدهید که چنانچه آن وعده را بعدا به رخ شما کشیدند، مجبور نباشید تقصیر را گردن این و آن بگذارید و بگویید که نگذاشتند، نشد...

جمله معروف "چنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنم که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند" که یادتان هست؟! ایشان اما با تدبیر ایشان آنچنان رونقی ایجاد شد که 18 میلیون خانوار از مجموع 24 میلیون خانوار، نیاز به کمک دارند!

او در مصاحبه اوائل دوران انتخابش در خصوص مباحث مربوط به سیاست خارجی و نقش رهبر معظم انقلاب، گفته بود که "سیاست خارجی شناخت قدرت‌های خارجی را می‌طلبد؛ رهبری هم سیاست‌های کلی را تعیین می‌کنند اما سیاست‌های بخشی برعهده دولت است" اما امروز او یا جریان منتسب به او تلاش دارند ناکامی ها و تخریب سیاست خارجی کشور و علی الخصوص برجام بی سرانجام که بیهوده ترین کار این دولت بود، را به معظم له منتسب نمایند. کما اینکه در حوزه مشکلات عدیده اقتصادی و وضعیت معیشتی مردم که حاصل سوء مدیریت و ناکارآمدی دولت و شاید هم برخی کارهای تعمدی این دولت و جریان اصلاح طلب است، حامیان جناب روحانی به ویژه نامرد خاکستری شخص موسوی خوئینی ها دست به نامه نگاری به رهبری کرد تا شاید به زعم خود با این دست اعمال ننگین، دوباره فتنه ای جدید را رقم بزند.

علی ایحال در این 7 سال سخت، وضعیت اقتصاد کشور، نوسانات شدید ارز ، تورم سنگین ، گرانی کمرشکن مسکن، خودرو ، طلا و حتی مایحتاج عمومی و مورد نیاز و قوت لایموت مردم آنچنان رونق یافت که امروز بسیاری خانواده نه سفره کوچک تر، بلکه هیچ سفره ای ندارند تا بتوانند جداقل شکم خانواده خود را سیر کنند.

حال همه این مباحث را بگذارید کنار لجبازی های جناب روحانی با مجلس و دلسوزان کشور ، به نحوی که عالیجناب روحانی در کسوت رئیس جمهور، مغرورانه در مقابل تمام نظرات کارشناسان و صاحب نظران و حتی هم صنفی ها و هم حزبی های خود هم قد علم کرده و منتقدان را به باد توهین و تمسخر می گیرد.

هنوز کلمات بزدل، ترسو، بی شناسنامه،بی هویت و سایر اهانت هایی که جناب روحانی به منتقدین وارد ساخته، در گوشمان هست. بیش از 7 سال است آقای روحانی با وعده و وعید و کنایه به دولت قبل و مدیران قبلی و جریانات رقیب و مخالفان ایده هایش درصدد القای این نکته است که او بهترین رئیس جمهور بی عیب و نقص تاریخ کشور است و هرکس انتقادی دارد بی سواد و دشمن است.

مصداق این سخن را به وضوح در مدیریت کرونا در کشور و مباحث پیرامونی آن می بینیم و این امر چیزی نیست جز سوء مدیریت و ناکارآمدی دولت تحت مدیریت ایشان که با تصمیمات مخرب، فاجعه های بسیار آفریده است. گرانی لجام گسیخته و لحظه ای کالاها، دپوی کالاهای مورد نیاز مردم در گمرکات، کم نظارتی که نه، عدم نظارت بر بازار، بهم ریختن وضعیت بازار بورس و سرمایه، سیاست ناموفق تعامل با همسایگان و کشورهای دوست و تجارت و تعامل با دنیا و ده ها مورد دیگر که ساختار کشور در حوزه های مختلف را دچار بهم ریختگی و نابسامانی نموده و کشور را متضرر کرده است، همه حاصل یک دندگی و لجبازی جناب رئیس جمهور بوده و حاصلی جز تخریب سفره های مردم به ارمغان نیاورده است. 

بهرحال آنچه مسلم است اگر مسئولان و دولتمردان ما کمی از مباحث بیهوده ی اطراف خود دور شده و فرمایشات و راهکارهای رهبر فرزانه انقلاب در خصوص حل مشکلات کشور و لزوم تکیه بر توان داخلی و بومی را سرلوحه امور خود نمایند، قطعا می توانند افق روشی را برای مردم فهیم و صبورمان ترسیم کنند. 

امروز متأسفانه جریان حاکم بر دولت و تفکرات برخی افراد منتسب به دولت همسو با تفکرات مخرب صهیونیست ها و آمریکایی ها سیر کرده و این مسئله را در سیاستگذاری ها و چشم دوختن ها به امثال بایدن می توان دید. 

اینگونه به نظر میرسد که ایجاد فضای نابسامان اقتصادی در کشور و عدم تلاش برای حل مشکلات و حتی دامن زدن به آن در برخی موارد، در کنار گره زدن آینده اقصاد و معیشت مردم با اتفاقات رخ داده در آمریکا، همان چیدن تخم مرغ ها در یک سبد است که در برجام حاصلش را به روشنی و در اذعان های برخی دولت مردان مان به خوبی دیدیم.

شاید بتوان گفت؛ در این شرایط نابسامانی که دولت امید با کلید تدبیر برای مردم ما ایجاد کرده است، بهترین راهکار دعاست. البته نه آن نسخه دعایی که جناب جهانگیری در حیاط ساختمان ریاست جمهوری برای حل مشکلات تجویز نمود، بلکه دعایی از اعماق وجود برای اینکه خداوند منان به این مردم صبور و قدردان و فهیم و باظرفیت فرجی عطا نماید که به واسطه آن از شر اشرار بیرونی و درونی خلاصی یابند و مشکلات مرتفع گردد. ان شاء الله.

 


 
24-news.ir/vdcdjx0k.yt0fj6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز