تاریخ انتشارشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
ده‌ها هزار نفر از مردم عراق امروز در شهر بصره در جنوب این کشور به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس اجتماع بزرگی برپا کردند.
به گزارش خبر24، ده‌ها هزار نفر از اهالی استان بصره و دیگر استان های عراق اجتماع باشکوهی را امروز شنبه به مناسبت دومین سالروز شهادت فرماندهان پیروزی برگزار کردند.

«ابوفدک المحمداوی» رئیس ستاد الحشد الشعبی هم با رساندن خود به بصره در این مراسم که با عنوان سر الانتصار رمز پیروزی برگزار شده است سخنرانی است.

این نخستین سخنرانی المحمداوی به مناسبت دومین سالروز شهادت شهیدان سلیمانی و ابومهدی اسیت که در آن از ملت عراق و به خصوص اهالی بصره برای وفاداری به الحشد الشعبی و فرماندهان شهید قدردانی کرد.
 
در همین حال در شهر واسط عراق هم مردم به همین مناسبت به صورت خودجوش تجمع کردند و خیابانی هم به نام شهید ابومهدی افتتاح شد. 
هفته گذشته نیز بغداد پایتخت عراق صحنه برگزاری تجمع‌های رسمی و مردم مردم این کشور برای گرامیداشت دومین سالروز شهادت ابومهدی المهندس و سردار سلیمانی بود.

آمریکا دو سال پیش در اقدامی تروریستی سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی را به همراه نیروهای همراه آن دو در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داد و به شهادت رساند. پارلمان عراق در واکنش به این اقدام، طرح اخراج نظامیان آمریکا از این کشور را به تصویب رساند.

منبع: فارس
24-news.ir/vdch-kn6.23n6idftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز