تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
عضو حزب مؤتلفه اسلامی گفت: راهکار مقابله با تولید آثار سیاه نما و ضد ارزشی، ارائه تولیدات زیبا و هنرمندانه ای که بتوانند واقعیت ها جامعه و تاریخ انقلاب اسلامی و اسلام را در قالب هنر و آثار فاخر عرضه کنند.
آرین منش: تولیدات فاخر جایگزین ژانرهای سیاه نما شود
به گزارش خبر24، محمدجواد آرین منش در گفتگو با خبر24 درباره رویکرد و نحوه برخورد وزارت ارشاد دولت سیزدهم در مواجه با ژانر سیمای سیاه و ضد ایرانی گفت: در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی فیلم های بسیاری با موضوعات ضد ایرانی ،‌ ضد اسلام و ضد انقلاب اسلامی و مبتنی بر جعل و تحریف با ابتکار جریان‌های صهیونیستی ساخته شده و در جشنواره های مختلفی هم ارائه شده است.

این عضو حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سابقه تولید آثار سیاه نما و ضدایرانی در حوزه سینما تصریح کرد: فیلم‌هایی مثل فرستاده از پرویز صیاد، بدون دخترم هرگز، مریم ساخته رامین سری، اسکندر، سیصد، پرسپولیس،زنان بدون مردان از شیرین نشاط ،‌ سنگسار ثریا  و همچنین فیلم شبی با پادشاه که با سوژه‌ای درباره قتل یهودیان ساخته شده و دهها فیلم از دست تولید شده که بعضا مورد اقبال جشنواره‌های خارجی هم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ابتکار عمل فستیوال‌‌ها و جشنواره‌های سینمایی عموما در اختیار جریان‌های هالیوودی و امپریالیستی و جوائزی هم که به این گونه فیلم ها داده می شود هدفمند است.

آرین منش در پاسخ به این سوال که راه‌حل برای مقابله با رویکردهای به اصطلاح هنری چیست؟ گفت: به نظر من راهکار مقابله با این حرکت‌ها برخوردهای سلبی و پلیسی و ایجاد ممنوعیت و محرومیت سینماگران داخلی و سازندگان این گونه فیلم‌ها نیست و البته این نحوه برخورد هم تاکنون با شکست مواجه شده بلکه راه حل، ارائه تولیدات زیبا و هنرمندانه فیلم‌هایی است که بتوانند واقعیت ها جامعه و تاریخ انقلاب اسلامی و اسلام را در قالب هنر و آثار فاخر عرضه کنند.

آرین منش اظهار داشت: برنده در این پیکار کسی است که بتواند بهترین روایت‌ها و آثار هنری را عرضه کند و زبان هنر تولیدات فاخر به جنگ سیاه نمایی‌ها برود و چون محدودیت و برخورد چاره کار نیست.

وی درباره نقش وزارت ارشاد در این حوزه خاطرنشان کرد: معاونت سینمایی می‌تواند با هدایت و حمایت و نظارت آثار فرهنگی فاخر با زبان هنر به مقابله با سیاه‌نمایی‌ها برود
24-news.ir/vdcaywn6649nw01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز