تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۱
موسوی لارگانی در گفتگو با خبر24

عملکرد دولت در مهار گرانی و تورم صفر است

خبر24- عضو هیأت رئیسه مجلس با صفر دانستن عملکرد دولت در مهار تورم و گرانی، گفت: حدود 80 درصد مردم فقط می توانند به سفره معیشتی شان بیاندیشند و 20 درصد دیگر سفره ای ندارند، یعنی سفره شان آنقدر کوچک و کوچک تر شده و الان هم دیگر چیزی در کار نیست.
عملکرد دولت در مهار گرانی و تورم صفر است
حجت الاسلام والمسلمین سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبر24 با بیان این مطلب، گفت: تورمی که دولت نرخ آن را تعیین می کند برای بیش از 70 تا 80 درصد مردم ملموس و قابل قبول نیست، چراکه دولت برای اعلام نرخ تورم تنها میانگین قیمت 350 قلم جنس را محاسبه کرده و بر اساس آن نرخ تورم اعلام می کند در حالیکه بسیاری خانواده ها با شرایط امروزبه دلیل دغدغه جدی برای حفظ سفره شان نمی توانند به این مسئئله فکر کنند. 

وی ادامه داد: در شرایطی که نرخ ارز بالاست می گویند چون دلار گران شده، ماست هم گران شده، پنیر و سبزی و مایحتاج ضروری و کالاهای اساسی و معیشتی مردم هم گران شده . حال اگر روزی برسد – که البته نداشتیم – قیمت ارز پائین بیاید دیگر نمی گویند چون نرخ ارز پایین آمد پس ما باید کاهش تورم داشته باشیم و قیمت کالاها پائین بیاید.

برخی تلاش دارند مردم را نسبت به انقلاب بدبین کنند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقداماتی که مردم را نسبت به انقلاب و نظام بدبین می کند، اظهارداشت: قیمت ارز در مقطع فعلی اوج گرفته اما کسی به آن بنکداری که در انبارش ده ها تن برنج و روغن و کالاهای ضروری و معیشتی مردم را با ارز نرخ پائین خریداری کرده و حال با بهانه افزایش قیمت دلار به چندین برابر قیمت می فروشد، حرفی نمی زند و تحقیق و بررسی هم در این رابطه از سمت نهادهای نظارتی دولتی صورت نمی پذیرد. 

وی افزود: با این اقدامات و بی توجهی هاست که مردم را تحت فشار قرار می گیرند و نسبت به نظام و انقلاب و اسلام بدبین می شوند، چون یک عده ای به نان شب شان محتاجند و اقداماتی این چنینی در آنها بدبینی و بی اعتمادی به وجود می آورد.

عملکرد دولت در مهار گرانی و تورم صفر است

موسوی لارگانی با بیان اینکه عملکرد دولت روحانی خصوصا در حوزه تورم علیرغم شعارهایی که داده، بسیار ضعیف و درحد صفر است، گفت: زمانی اعلام کردند نرخ تورم تک رقمی شد اما محل اعلام این نرخ همان فرمول میانگین گیری نرخ 350 قلم کالاست که در واقع کاهش شدید قدرت خرید مردم را در نظر نمی گیرند. یعنی کاهش تورمی که همراه با رکود باشد، خودش را نشان نمی دهد.

وی با اشاره به تعطیلی بسیاری واحدهای تولیدی و اخراج کارگران، خاطرنشان کرد: این یک درد است که در یک شهر کوچک از استان اصفهان خبردار شویم نزدیک به 100 هزار نفر بیمه بیکاری می گیرند. یعنی 100 هزار بیکار تنها در این شهر کوچک؛ حال این تعداد شامل حال بیمه بیکاری بوده اند و خیلی ها از شمول بیمه بیکاری خارج هستند و بالطبع در نقاط دیگر هم این مسائل وجود دارد.

نرخ تورم اعلام شده واقعی نیست

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش تورم باید برای مردم ملموس باشد، تصریح کرد: الان دولت نرخ تورم را 40 درصد اعلام می کند در حالیکه بیشتر است مخصوصا برای اقشار ضعیف جامعه. وقتی تورم کاهش یابد برای عامه مردم ملموس است در حالیکه الان این گونه نیست و صرفا شعار می دهند. 

وی اضافه کرد: بانک مرکزی یک نرخی را اعلام می کند و مرکز آمار یک نرخ دیگر را؛ و با وجود این اختلاف نظرها معلوم است که این نرخ واقعی نیست و نرخ واقعی اعلام نمی شود. 

بسیاری اقدامات عمدی و با هدف ایجاد نارضایتی است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا این گونه اقدامات دولت عمدا صورت می پذیرد، گفت: اگر بگوئیم هیچ عمدی در کار نیست دروغ گفته ایم. یعنی برخی رفتار مسئولان ما عمدی است و هدف شان ایجاد نارضایتی است.

وی ادامه داد: هدف آنها این است که مردم را از انقلاب دور کرده و از نظام جدا کنند. متأسفانه برخی مسئولان ما یک چنین رفتارهایی دارند که تعمدا یک سری نابسامانی ها را به وجود می آورند حال برخی با کم کاری ها و برخی با برخوردهای ناشایست و برخی با سایر اقدامات. علیرغم اینکه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بارها بر تکریم ارباب رجوع تأکید داشته اند اما بی اعتنایی بعضی مسئولان و کم کاری ها و رفتارهای ناشایست باعث ایجاد نارضایتی شده و خیلی از این رفتارها تعمدی است.
24-news.ir/vdcb8sba.rhb88piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز