تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
عضو حزب کارگزاران سازندگی براین باور است:  آقای جهانگیری در مراسم سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی سخنرانی کردند که یک کلیدی است که ایشان باید در صحنه‌های عمومی و مربوط به نظام و کشور فعال شود.
سخنرانی اخیر جهانگیری یک کلید مهم سیاسی است / جهانگیری باید در دولت دوازدهم استعفا می داد
به گزارش خبر24؛ پس از عدم احراز صلاحیت اسحاق جهانگیری در انتخابات 1400 و موضوع حضور وی در دولت حسن روحانی، بسیاری از تحلیلگران بر این باور بوده که عمر سیاسی معاون اول رئیس جمهور سابق به پایان رسیده است؛ این در حالی است که به تازگی برخی از فعالان سیاسی نزدیک به حزب کارگزاران سازندگی سخن از احیای سیاسی وی و آغاز برخی فعالیت‌های حزبی جهانگیری خبر می دهند.
 
در همین خصوص علی محمد نمازی، عضو حزب کارگزاران سازندگی در گفتگو با خبر24، تأکید کرد: وقتی به سابقه و رزومه آقای جهانگیری نگاه کنیم، یک سابقه درخشانی از لحاظ مبارزه قبل و بعد از انقلاب مشاهده می کنیم. حضور خانوادگی وی در دفاع مقدس را مشاهده می کنیم که دو تا از برادرهای آقای جهانگیری در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به شهادت رسیدند. شروع کار ایشان از بخشداری بود، سپس فرماندار شدند، سپس نماینده دو دوره مجلس شدند، سپس استاندار و سپس وزیر و معاون اول شدند و همه اینها نشان می دهد که آقای جهانگیری توانایی و استعداد بسیار خوبی در ایفای نقش در مسئولیت‌های مختلف برای خدمت به کشور و ملت دارد.
 

جهانگیری رابطه خوبی با رهبر انقلاب دارد

وی ادامه داد: ما دیدیم که ایشان در سمت معاونت اول‌ تلاش کردند با رعایت اعتدال نقش خودشان را خوب ایفا کنند، لذا از نظر سابقه و رزومه همچنین شخصیتی بسیار موفقی هستند. ایشان یک نیروی توانمندی در جبهه اصلاحات است و قطعا به مقتضای زمان و نیازی که وجود داشته باشد نقش ایفا خواهد کرد، به هر حال ایشان در دوره آخر کاندیدای ریاست جمهوری شدند که علی رغم این سابقه بسیار خوبی که دارند همچنین رابطه خوبی که با مقام رهبری داشتند رد صلاحیت شدند که جای تعجب نیز دارد. ایشان با این سابقه درخشان و این رزومه قوی و آمادگی و توانایی که دارد می توانند در آینده برحسب نیاز به ایشان نقش خودش را بخوبی ایفا کنند.
 

احتمال حضور جهانگیری
در انتخابات مجلس وجود دارد

نمازی تصریح کرد: اگر در آینده انتخابات مجلس و ریاست جمهوری انتخابات رقابت باشد، آقای جهانگیری باید کاندیدای انتخابات مجلس شود و از حوزه خودش یا حوزه تهران کاندیدای شود چون  قطعا نقش ایشان در حد هیئت رئیسه مجلس خواهد بود و با توجه به اجماعی که در بین جناح اصلاح طلب مشاهده می شود می تواند کاندیدای ریاست جمهوری هم باشد. من آینده ایشان را اینگونه متصور هستم که قطعا اگر فضای انتخابات فضای رقابتی باشد ایشان برای مجلس وارد عرصه شود و برای ریاست جمهوری هم با توجه به اجماعی که در بین اصلاح طلبان وجود دارد نقش خودش را باید ایفا کند.
 

ادامه همکاری جهانگیری با روحانی اشتباه بود

عضو حزب کارگزاران سازندگی در خصوص فعالیت‌های جهانگیری و بازسازی سیاستی وی تصریح کرد: اشتباه آقای جهانگیری این بود که بعد از اینکه متوجه شد آقای روحانی نمی خواهد از توان ایشان استفاده کند استعفا ندادند و این به سابقه آقای جهانگیری لطمه وارد کرد. اقای جهانگیری در مراسم سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی سخنرانی کردند که به نظر من یک کلیدی است که ایشان باید در صحنه‌های عمومی و مربوط به نظام و کشور فعال شود. آقای جهانگیری برای احیا و بازسازی خود باید در کارگزاران وارد شود و به عنوان یک عضو مؤثر در حزب فعالیت کند و بنا به اقتضایی که وجود دارد در صحنه‌های مختلف و تصمیم گیری‌های جناح اصلاح طلب یا مجمع استانداران و مجمع وزرا حضور چشم‌گیری پیدا کند و در جامعه منعکس شود که ایشان در اینجا یک چنین نقشی و جایگاهی دارد که می تواند این نقش را ایفا کند. به نظر من، با این نوع فعالیت‌ها کم کم آقای جهانگیری جایگاه سابق خود را به دست خواهد آورد.
 
او در خصوص حضور فعال جهانگیری در حزب کارگزاران سازندگی نیز افزود: آقای جهانگیری از اول عضو حزب کارگزاران بوده است و به دلیل گرفتاری و مشاغلی که داشت نتوانست به صورت فعال در حزب حضور داشته باشد. در حال حاضر جایگاه برای ایشان محفوظ است و در اساس نامه حزب هم پیش بینی شده که نخبگان حزب بتوانند در قالب یک تشکل در داخل حزب حضور پیدا کنند.
 
 
 
 
انتهای پیام/
24-news.ir/vdcgt397.ak97q4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز