تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبر24: نزدیک به 50 درصد قانون قیر رایگان که در بودجه 1400 آمده است توزیع نشده، البته اقدامات لازم برای اجرای این موضوع دیرهنگام بود ولی مهلت اجرای این قانون تا اسفندماه است
نیمی از قانون قیر رایگان در سال 1400 اجرایی شده/ درج 15 هزار میلیارد اعتبار برای قیر رایگان در لایحه بودجه 1401
به گزارش خبر24؛ سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبر24 درباره قانون توزیع قیر رایگان در لایحه بودجه 1401 اظهار داشت: در 5-6 سال اخیر تلاش کردیم موضوع قیر رایگان در لایحه بیاید، الحمدالله در سال جاری رقم 15 هزار میلیارد تومان برای توزیع قیر رایگان درج شد در حالیکه این رقم برای بودجه سال 1401 هم از سوی دولت تکرار شده است.

وی افزود: در سال 1400 نقص اصلی اجرای این قانون مربوط به هزینه تبدیل وکیوم باتوم به قیر و حمل و پخش آن بود که باید توسط دستگاه‌ها تأمین می‌شد اما چون برخی دستگاه‌ها پول این اقدام را ندارند در نتیجه بخشی از قیر رایگان هنوز توزیع نشده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در لایحه بودجه 1401 پیشنهادی در این باره آورده و تلاش کرده‌اند این بخش‌ها را اصلاح کنند، همچنین بخش‌هایی از جامعه ما مانند شهرک‌های مسکونی نیروی مسلح، مزار شهدا و ... هم شامل این طرح خواهند شد.

دلخوش گفت: نزدیک به 50 درصد قانون قیر رایگان که در بودجه 1400 آمده است توزیع نشده، البته اقدامات لازم برای اجرای این موضوع دیرهنگام بود ولی مهلت اجرای این قانون تا اسفندماه است.

وی افزود: در اسفندماه سال جاری طرحی به به صحن علنی مجلس می‌دهم که ان‌شاءالله با موافقت نمایندگان مجلس توزیع قیر رایگان در سال جاری تا شهریور سال آینده ادامه یابد.انتهای پیام/
24-news.ir/vdch66n6.23n6-dftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز