تاریخ انتشارشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶
معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در مجلس: برخی شناورهای صید ترال در زمینه صید ترال کف، و صید ترال میانی اقداماتی را انجام می‌دادند. این در حالی است که هم‌اکنون هیچگونه شناوری که در زمینه صید ترال در خلیج فارس و دریای عمان فعالیت کنند وجود ندارد.
صید ترال دیگر نداریم ولی صید محاصره‌ای رایج شده است
به گزارش خبر24؛ معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبر24 درباره آخرین وضعیت صید ترال در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان اظهار داشت: پیش‌تر صید ترال به مدت دو سال تعلیق شده بود ولی غیر از یک مورد شناور تحقیقاتی
که در این زمینه فعالیت می‌کند هیچگونه فعالیتی از سوی شناورهای صید ترال صورت نمی‌گیرد.


وی افزود: پیش‌تر برخی شناورهای صید ترال در زمینه صید ترال کف، و صید ترال میانی اقداماتی را انجام می‌دادند. این در حالی است که هم‌اکنون هیچگونه شناوری که در زمینه صید ترال در خلیج فارس و دریای عمان فعالیت کنند وجود ندارد.

ماینده چابهاردر مجلس شورای اسلامی گفت: توافقی که پیش‌تر بین مجلس و وزارت جهاد در دولت سابق برای ممنوعیت صید ترال وجود داشت، پابرجا
است که وزارت جهاد دولت سیزدهم هم این موضوع را مورد توجه قرار داده و بر آن پایبند است.

سعیدی گفت: یکسری روش‌ها از سوی صیادان محلی مانند صید محاصره‌ای صورت می‌گیرد که این روش هم مخرب است. ولی امیدواریم نهادهای ذی‌ربط در این باره ورود کرده و مانع از کاهش آسیب به زیست بوم ماهیان شوند. البته تخریبی که این روش ایجاد می‌کند به اندازه تخریب صید ترال نیست.

وی با بیان اینکه آذر سال 1401 زمان دو ساله توقف صید ترال پایان می‌پذیرد، عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم که خود رئیس کیسیون کشاورزی مجلس یازدهم بوده است توجه ویژه‌ای بر توسعه پایدار دارد و اگر انتفاع اقتصادی در کشور مهم است باید به تبعات اجتماعی و زیست محیطی هم اهمیت بدهیم.


انتهای پیام/
24-news.ir/vdccpsq4.2bqox8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز