تاریخ انتشاريکشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۵
تیم ملی فوتبال ولز توانست با برتری مقابل اوکراین به عنوان آخرین نماینده قاره اروپا راهی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر شده و در گروه تیم ملی ایران قرار گیرد.
ولز حریف ایران در جام‌جهانی ۲۰۲۲ شد
به گزارش خبر24، دیدار تیم‌های ملی ولز و اوکراین در مرحله نهایی پلی‌آف جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۰:۳۰ یکشنبه شب با قضاوت آنتونیو متئو لائوس ۴۵ ساله اسپانیای در ورزشگاه کاردیف‌سیتی ولز برگزار شد و با برتری یک بر صفر میزبان به پایان رسید.

آخرین تقابل ۲ تیم با یکدیگر به سال ۲۰۱۶ برمی‌گردد که اوکراینی‌ها با تک گل آندره یارمولنکو فاتح نبرد دوستانه شدند.

اوکراین در بازی قبلی پلی‌آف اسکاتلند را ۳ بر یک شکست داد و در مقابل شاگردان رابرت پیج که به طور موقت هدایت تیم ملی کشورش را بر عهده دارد نیز در دیدار قبل ۲ بر یک اتریش را از پیش رو برداشتند.   

این بازی زیره بارش شدید باران برگزار شد و برخلاف جریان بازی که اوکراین تیم برتر میدان بود، کاپیتان یارمولنکو در دقیقه ۳۴ به اشتباه روی ضربه ایستگاهی گرت بیل دروازه تیم ملی کشورش اوکراین را باز کرد تا نیمه اول این دیدار با برتری یک بر صفر ولز به پایان برسد.

شاگردان اولکساندر پتراکوف در نیمه دوم نیز به حملات خود ادامه دادند ولی باز هم با سّّد محکمی به نام هنسی دروازبان تیم ملی ولز روبه‌رو شدند تا نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر ولز به پایان برسد.

ولز توانست با این پیروزی پس از ۶۴ سال برای دومین بار راهی جام‌جهانی شود و در گروه دوم این مسابقات با تیم‌های انگلیس، ایران و آمریکا همگروه شود.

ترکیت تیم ملی ولز: 

هنسی، رودون، دیویس، ویلیامز، رابرتس، آلن، رمزی، جیمز، آمپادو، مور و بیل 

ترکیب تیم ملی اوکراین: 

بوشچان، زابارنی، ماتفینکو، کارابائف، میکولنکو، استپاننکو، زینچنکو، مالینوفسکی، سیگانکوف، یارمولنکو و یارمچوک
منبع: مشرق
24-news.ir/vdcgqz9quak9zz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز