تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت: ترویج حجاب و عفاف در ادارات این استان به‌صورت ویژه مدنظر قرار داشته باشد.
ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در ادارات جدی گرفته شود
به گزارش خبر24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان صبح امروز در جلسه قرارگاه استانی حجاب و عفاف استان سمنان در سالن جلسات یادگار امام استانداری اظهار کرد: مقوله عفاف معنا و گستره وسیعی دارد و گفتار، رفتار و نگاه را نیز در برمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: باید زیرساخت‌های لازم برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه مهیا شود و حجاب و عفاف و توسعه و ترویج آن در ادارات استان به‌صورت ویژه مدنظر قرار داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ادامه داد: اختصاص و فراهم آوردن فضاهای خاص ورزشی ویژه بانوان یکی از مؤلفه‌های آماده‌سازی زیرساخت‌ها در این حوزه است.

مطیعی گفت: زمینه سرمایه‌گذاری برای افرادی که تمایل دارند تا در بحث پوشاک ایرانی- اسلامی ورود کنند، فراهم شود.

وی تصریح کرد: رعایت عفاف و حجاب ضرورت دارد تا به‌عنوان یک اصل، ملاک و شاخص امور قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ادامه داد: این قرارگاه استانی بنا دارد تا با کار فرهنگی و امور اقناعی در این حوزه ورود کرده و با جذب حداکثری، دغدغه‌مندی‌ها را بررسی، رسیدگی و برطرف کند.

رعایت عفاف و حجاب صرفاً مختص بانوان نیست

سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان هم در این نشست گفت: کار در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف به اعتقاد قلبی و دلی نیاز دارد تا به بهترین نتیجه مطلوب برسد.

وی بیان کرد: ضرورت دارد تا شورای امر به معروف استان سمنان در راستای انجام امور ایجابی، تشویقی، لسانی و ارشادی در مسأله حجاب و عفاف ورود کند.

استاندار سمنان اضافه کرد: نظارت‌ها در بحث رعایت حجاب و عفاف همواره در دستور کار بوده و نیاز است تا در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان مورد توجه قرار گیرد.

هاشمی افزود: لازم است تا اقدامات فرهنگی، اقناعی و ایجابی با لسان و بیان زیبا و شیوا در بحث ترویج عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر، برای دستیابی به نتیجه مطلوب مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: رعایت ارزش‌ها و اصول در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در سطح ادارات و دستگاه‌های اجرایی صرفاً مختص بانوان نبوده و نیاز است تا این مهم در سطح ادارات از سوی تمام کارکنان مدنظر ویژه‌تر قرار داشته باشد.

منبع : فارس
24-news.ir/vdcc0xqs02bqxe8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز