تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر از وصول 103 درصدی درآمدهای عمومی استان بوشهر خبرداد.
تحقق ۱۰۳ درصد از درآمدهای عمومی بوشهر

به گزارش خبر24، علی درویشی اظهار داشت: ۸۰ درصد بودجه ملی در اختیار وزارتخانه و ۲۰ درصد در اختیار استان‌ها است، که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند ۸۰ درصد را از طریق پیگیری از وزارتخانه‌های مربوطه دریافت کنند، در همین راستا در سال جاری عملکرد مدیران در جذب منابع ملی مبنای ارزیابی آن‌ها خواهد بود.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر ادامه داد: استان بوشهر ۱۸ پروژه با ردیف و عنوان خاص در  بودجه سال ۱۴۰۰ با مجموع ۴۳۷ میلیارد تومان اعتبار دارد؛ که این عدد در سال جاری ۷۷۱ میلیارد تومان افزایش یافته است و در سال گذشته این استان در ردیف‌های متمرکز ۱۳ پروژه با عناوین مشخص و اعتبار ۹۴۰میلیارد تومان داشت که این رقم سال جاری به ۱۵۷۱ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استان بوشهر ۲۰۱۶ میلیارد تومان است که این عدد در گذشته ۱۸۵۵ میلیارد تومان بوده است.

درویشی افزود: سال گذشته درآمدهای عمومی استان بوشهر ۷۳۳۶ میلیارد تومان بوده که ۱۰۳ درصد آن یعنی ۷۵۸۱ میلیارد تومان وصول شده است.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر با اشاره به درآمدهای استان بوشهر از صادرات گاز عنوان کرد: طبق قانون ۳ درصد از درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی به ترتیب دو سوم به مناطق محروم و یک سوم به استان‌های نفت خیز و گاز خیز تعلق می‌گیرید.

درویشی خاطر نشان کرد: رویکرد ما در توزیع اعتبارات تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با اولویت تکمیل و تقویت زیرساخت‌های اشتغال و تولید دانش بنیان است؛ به‌طوری که پروژه‌هایی در اولویت تکمیل قرار بگیرند که به تحقق رشد اقتصادی، بهبود وضعیت اشتغال و حمایت از تولید شرکت‌های دانش بنیان ختم شوند.


منبع : فارس 
24-news.ir/vdcdoz0fkyt0z96.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز