تاریخ انتشارسه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰
یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: انجام غربالگری به موقع رمز درمان موفقیت آمیز سرطان است بنابراین مردم باید این مساله را جدی بگیرند.
سن ابتلا به سرطان در ایران در حال کاهش است!
به گزارش خبر24، موژان اسدی اظهار کرد: متاسفانه سن ابتلا به سرطان در کشور پایین آمده و شاهد مبتلا شدن افراد جوان و میانسال جامعه به سرطان هستیم و این هشدار جدی برای تغییر سبک زندگی  است‌.

وی ادامه داد: متاسفانه بیماری سرطان اگر در مراحل پایانی شناسایی شود ممکن است خطراتی را برای بیمار داشته باشد و هزینه‌های زیادی را به خانواده‌ها و جامعه تحمیل کند ولی اگر همین بیماری سرطان با غربالگری‌های به موقع در مراحل ابتدایی  شناسایی شود قابل درمان و کنترل است‌.

مسئول انجمن دانشجویی سرطان البرز افزود: ۴۰ درصد از سرطان‌ها قابل درمان هستند و این انجمن و کلینیک پیشگیری و غربالگری سرطان به همت دانشجویان و اساتید برای تغییر  توسعه فرهنگ «سرطان قابل درمان است» و نباید از این بیماری هراس داشته باشیم تلاش می‌کند .

این فوق تخصص ادامه داد: انجام غربالگری به موقع رمز درمان موفقیت آمیز سرطان  است بنابراین مردم باید این مساله را جدی بگیرند تا شاهد تحمیل هزینه و درد کمتری ناشی از ابتلا به این بیماری در جامعه باشیم.

منبع: ایسنا
24-news.ir/vdcjmyevouqeyaz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز