تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۰
رئیس پلیس فتا یزد گفت: فردی که با شگرد انتقال وام به شهروندان کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.
شگرد جدید کلاهبرداران با امتیاز وام
به گزارش خبر24، سرهنگ ابوطالبی گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان درباره کلاهبرداری از آن‌ها با عنوان دریافت امتیاز وام، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار داده شد.

به گفته او مالباختگان در اظهارات خود عنوان کرده بودند که در سایت دیوار با دیدن آگهی فروش امتیاز وام با فرد آگهی دهنده تماس گرفتند و شخص کلاهبردار برای فروش امتیاز وام خود مبلغی را به عنوان پیش پرداخت از قربانیان دریافت کرد و دیگر پاسخگوی تماس نبوده است.

او می‌گوید: کارشناسان پلیس فتا اقدامات فنی و پلیسی خود را ادامه دادند و با تحقیقات انجام شده فرد کلاهبردار را مورد شناسایی قرار دادند که با هماهنگی قضایی متهم دستگیر و او را به مکان پلیس فتا انتقال دادند.

سرهنگ ابوطالبی گفت: با دستگیری متهم مشخص شد این فرد با انگیزه کسب منفعت مالی نسبت به درج آگهی در سایت دیوار و شبکه‌های اجتماعی اقدام کرده و با پیشنهاد انتقال امتیاز وام به افراد جویای وام قرض الحسنه مبلغی را برای پیش پرداخت دریافت کرده بود که در نهایت پرونده تشکیل شده به همراه مستندات و فرد کلاهبردار برای کسب تکلیف نهایی به دادسرا ارجاع شد.

رئیس پلیس فتا یزد گفت: کاربران فضای مجاز اطلاعات حساس و مهم خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهند، زیرا سیستم‌های بانکی فعلی، دارنده نام کاربری و رمز عبور را مالک حساب می‌شناسد و در این مورد حفظ اطلاعات حساب بانکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های شهروندی است.

او می‌گوید: در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع کنند.

ابوطالبی گفت: مردم در صورت مشاهده این موارد در فضای سایبری موضوع را برای بررسی کارشناسان پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰ گزارش دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdceo78zojh87vi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز