تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
6 سال از اولین مراسم عقد در جوار شهدای تازه‌تفحص‌شده گذشته و هر روز بر مشتاقان انجام مراسم عقد در معراج شهدا افزوده می‌شود؛ به گونه‌ای که گاهی 2 تا سه ماه در انتظار چنین رویدادی در این مکان باید صبر کرد.
نحوه برگزاری مراسم «عقد» در «معراج شهدا» + فیلم
به گزارش خبر24، یکی از دغدغه‌های زوج‌های جوان برای مراسم عقد، پیدا کردن سالن یا محضری است که بهترین ساعات ابتدایی پیوند آسمانی شان را در آنجا بگذرانند تا بهترین لحظات را در قاب دوربین ثبت کنند.


یکی از مکان‌هایی که مورد اقبال زوج‌های جوان قرار گرفته است، مکانی است که معطر به عطر وجود شهداست. در مرکز شهر تهران، جایی به نام «معراج شهدا» وجود دارد که از سال ۱۳۹۵ در پی تقاضای مردمی بر آن شد که در این امر خداپسندانه سهیم باشد. 

آماری جالب از مراسم عقد در معراج شهدا
بیش از ۵۰۰ زوج جوان که علاقه‌مند به فرهنگ ایثار و شهادت هستند در معراج شهدا پیوند آسمانیشان را برگزار کردند. زوج‌هایی که از طیف‌های مختلف مانند پاسدار، طلبه، دانشجو و حتی بازاری هستند. از نکات جالب این مراسم معنوی، ارائه خدمات رایگان از سوی متولیان معراج شهدا است. البته در این روزها به علت استقبال زیاد زوج‌های جوان، برای انجام مراسم عقد در معراج شهدا باید ۲ تا سه ماه منتظر بمانند. 


اولین گردهمایی زوج‌هایی که در معراج شهدا عقد کردند
اکنون با گذشت ۶ سال از اولین مراسم عقد در معراج شهدا، مسؤولان تصمیم گرفتند یک دعوت اختصاصی از این زوج‌ها به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) داشته باشند تا بار دیگر عهدشان را با شهدا مرور کنند و خاطره آن روزها برایشان زنده شود.
 لینک فیلم
دعوت اختصاصی به معراج شهدا
این مراسم در روز دهم تیرماه مصادف با اول ذی‌الحجه در معراج شهدا از ساعت ۱۸:۳۰ با سخنرانی وحید یامین‌پور و خاطره‌گویی همسر شهید مدافع حرم مهدی بختیاری قرار است برگزار شود. البته در حاشیه این مراسم سراسر نور و معنویت، قرعه کشی کمک هزینه سفر مشهد مقدس از بین زوجین هم انجام می‌شود.

این زوجین برای شرکت در این مراسم ضمن تماس با شماره  ۰۹۳۸۴۵۲۱۴۱۴ می‌توانند از طریق واتساپ و ایتا نیز ثبت‌نام کنند.


میثاق‌نامه‌ای که عروس خانم و آقا داماد با شهدا امضا می‌کنند
به گزارش فارس، زوج‌هایی که علاقه‌مند به برگزاری مراسم عقدشان در معراج شهدا هستند نیز می‌توانند از طریق شماره تماس ۵۵۶۰۸۱۱۷ اقدام کنند.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcizuazut1au32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز