تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم تخصص و سواد لازم فعالان بنگاه‌های املاک در حوزه مسکن، چالش‌های بسیاری را در بخش اجاره بهای مسکن رقم زده است.
نقش بی تخصصی مشاورین املاک در آشفتگی بازار مسکن
به گزارش خبر24، ولی‌الله بیاتی در گفت‌وگویی اظهار کرد: مجلس به صورت جدی به حوزه اجاره بهای مسکن ورود کرده تا بتواند وضعیت نامطلوب این بخش را ساماندهی کند.

وی افزود: وضعیت اجاره بهای مسکن به صورت غیرطبیعی در حال افزایش است و شرایط حاکم بر بازار اجاره بها، مستاجران را به شدت رنج می‌دهد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس با اشاره به وضعیت خانه‌های خالی گفت: دولت باید به صورت جدی به شناسایی خانه‌های خالی اقدام و آنها را در اختیار مستاجران قرار دهد، چرا که کمبود مسکن موجب شده صاحبخانه‌ها از کمبود بازار عرضه استفاده کرده و یک کلام باشند.

بیاتی اظهار کرد: راهکار ساماندهی به بازار اجاره مسکن تامین مسکن به اندازه نیاز و ساخت مسکن در تراکم‌های بالاست تا کمبودهای این بخش جبران شود.


وی با بیان اینکه راهکار دولت برای افزایش 20 تا 25 درصدی  اجاره بها راهکار مناسبی نیست، گفت: این راهکار دو ایراد دارد از جمله اینکه صاحبخانه‌ها برای عدم اجرای این قانون از تمدید قرارداد با مستاجر خودداری کرده و مسکن اجاره‌ای را با قیمت جدید به فرد دیگری واگذار می‌کنند، دوم اینکه افزایش 25 درصدی اجاره بها با افزایش حقوق‌‌ها و گرانی‌ها همخوانی ندارد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس نظارت جدی بر عملکرد مشاورین املاک را از دیگر راهکارهای ساماندهی به این بخش برشمرد و افزود: متاسفانه عدم تخصص  و سواد لازم فعالان بنگاه‌های املاک در حوزه مسکن، چالش‌های بسیاری را در بخش اجاره بهای مسکن رقم زده است، برخی از مشاورین املاک که به دنبال منفعت خود هستند و درآمدشان از این راه است، قیمت‌های بالایی را به مستاجران می‌گویند تا از این طریق سود بیشتری نصیب خودشان شود که لازم است دولت به صورت جدی به این موضوع نظارت کند و اجازه امضای قراردادهای خارج از عرف را ندهد.

منبع : فارس 
24-news.ir/vdcgxz9quak9zy4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز