تاریخ انتشارجمعه ۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
​امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ در کاخ سفید توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل امضا کردند و سپس سودان و مغرب نیز با توافق‌های مشابه به جمع آن‌ها پیوستند.
هواپیمای امارات رسما وارد اسرائیل شد
به گزارش خبر24، منابع خبری پنجشنبه شب از انجام نخستین پرواز رسمی هواپیمای شرکت هواپیمایی امارات متحده عربی از فرودگاه دبی به مقصد اسرائیل خبر دادند.

«محمد آل خاجه» سفیر امارات متحده عربی در توییتی ضمن استقبال از انجام این پرواز نوشت: ما اکنون در پرواز افتتاحی امارات از دبی به تل آویو هستیم.  

پیش تر نیز هواپیماهای امارات متحده عربی بارها به اسرائیل پرواز کرده بودند.

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست اردیبهشت ماه با اشاره به پرواز هواپیماهای باری امارات به اسرائیل، نوشت: گمان می‌رود که امارات در حال انتقال تجهیزات امنیتی و نظامی بر اساس توافقتنامه دفاعی مشترک با تل آویو است.

همچنین یک فروند هواپیمای اماراتی وابسته به شرکت هواپیمایی «الاتحاد» حدود ۲ سال پیش از ابوظبی به فرودگاه بن گوریون پرواز داشت. هواپیما حامل تجهیزات پزشکی برای تشکیلات خودگردان فلسطین بود اما تشکیلات خودگردان از دریافت تجهیزات پزشکی خودداری و دلیل آن را عدم هماهنگی با  خود عنوان کرد.

امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ در کاخ سفید توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل امضا کردند و سپس سودان و مغرب نیز با توافق‌های مشابه به جمع آن‌ها پیوستند.

منبع:ایرنا
24-news.ir/vdchmznzx23nvvd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز