تاریخ انتشارشنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: ما الگوی جدیدی را برای درمان معتادان در نظر گرفته‌ایم که در گام نخست سم‌زدایی، درگام دوم درمان جسمی و روانی و سپس حرفه‌آموزی و در نهایت ارتباط با خانواده بیمار را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
معرفی الگوی جدید برای درمان معتادان
به گزارش خبر24، اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر صبح امروز در همایش ملی جشن نجات که در تهران برگزار شد، تأکید کرد:‌ امروز ما نتیجه تلاش دستگاه‌ها و ادارات و سازمان‌هایی را که برای مقابله با اعتیاد را در جشن ملی نجات می‌بینیم که باید قدردان آنها باشیم.

وی با اشاره به تلاش سپاه پاسداران برای مقابله با شیوع اعتیاد تأکید کرد:‌ در وظیفه ذاتی سپاه هیچ جایی اشاره نشده است که بتواند چنین موضوعاتی را اجرا کند اما این نهاد انقلابی به صورت جهادی پای کار آمده و نجات جان انسان‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر به رویکرد جدید این ستاد برای درمان بیماران مبتلا به اعتیاد خاطرنشان کرد:‌ در تهران و 10 استان دیگر مراکزی برای درمان، حرفه‌آموزی و اشتغال مددجویان در نظر گرفته شده است که هم اکنون در حال فعالیت هستند.

وی عنوان کرد:‌در کل کشور مسؤولیت ستاد بر عهده رئیس‌جمهور است و در استان‌ها این وظیفه خطیر را استانداران هر استان اجرا می‌کنند.

مؤمنی تأکید کرد: کشور ما آنچه به زبان می‌آورد را به مرحله ظهور و بلوغ می‌رساند و امروز تمام دستگاه‌ها اهتمام مقابله با اعتیاد را دارند.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر به تبیین رویکرد جدید ستاد برای درمان بیماران مبتلا به اعتیاد اشاره کرد و گفت:‌ ما الگوی جدیدی را برای این موضوع در نظر گرفته‌ایم که در گام نخست سم‌زدایی درگام دوم درمان جسمی و روانی و سپس حرفه‌آموزی و در نهایت ارتباط با خانواده بیمار را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در گذشته ارتباط با خانواده حلقه مفقوده این درمان بود که امروز ما این موضوع را در دستور کار قرار داده‌ایم که اگر این حلقه کامل نباشد دچار نقص خواهیم بود.

منبع : فارس 
24-news.ir/vdcgyq9q7ak9zz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز