تاریخ انتشاريکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین طی احکامی، سفرای اوکراین در پنج کشور گرجستان، جمهوری اسلوواکی، جمهوری پرتغال، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لبنان را اخراج کرد.
اخراج سفیر اوکراین در ایران  به دست زلنسکی
به گزارش خبر24، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین طی احکامی، سفرای اوکراین در پنج کشور گرجستان، جمهوری اسلوواکی، جمهوری پرتغال، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لبنان را اخراج کرد.

رسانه‌های اوکراین گزارش کردند که حکم‌های مربوطه شماره «۴۳۹/۲۰۲۲»، شماره «۴۴۰/۲۰۲۲»، شماره ۴۴۱/۲۰۲۲، شماره ۴۴۲/۲۰۲ و شماره ۴۴۳/۲۰۲۲ در وب سایت رئیس دولت اوکراین منتشر شده است.

طبق احکام صادر شده، «ایگور دولگوف» از سمت سفیری اوکراین در گرجستان، «یوری موشکا» از سمت سفیری در اسلواکی و «اینا اوگنیوتس» از سمت سفیری در پرتغال برکنار شدند.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زلنسکی همچنین «سرهی بوردیلیاکا» را از سمت سفیری اوکراین در ایران و «ایگور اوستاش» را از سمت سفیری اوکراین در لبنان برکنار کرده است.

در سال ۲۰۱۷، «پترو پوروشنکو» رئیس جمهور وقت اوکراین، ایگور دولگوف، معاون سابق دفاع اوکراین را برای اتحاد با اروپا به سمت سفیری اوکراین در گرجستان منصوب کرد.

رئیس‌جمهور اوکراین در حالی سفرای کشور‌های خود در پنج کشور مذکور را اخراج کرده که هیچ دلیلی برای این اخراج بیان نکرده است و تنها بیان شده که این سفرا در دوران ریاست‌جمهوری پوروشنکو به سمت سفیری برگزیده شده بودند.

منبع: فارس
24-news.ir/vdchxznzk23nvzd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز