تاریخ انتشارشنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱
در بحبوحه تحولات اوکراین، دالیپ سینگ، معمار تحریم‌ های آمریکا علیه روسیه دولت بایدن را ترک کرد.
معمار تحریم‌ های آمریکا علیه روسیه دولت بایدن را ترک کرد
به گزارش خبر24، رویترز گزارش داد، در بحبوحه درگیری ها در اوکراین، «دالیپ سینگ» (Daleep Singh) معمار تحریم های آمریکا علیه روسیه دولت بایدن را ترک کرد.

این خبرگزاری در تیتر خود در این باره نوشت: در حالیکه جنگ اوکراین ادامه دارد، «سینگ» معمار تحریم های آمریکا علیه روسیه مسئولیت خود را ترک می‌ کند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در سفر هفته آینده خود به آلمان یک عضو و راهبردشناس جدید را با خود همراه خواهد داشت که مسئولیت او هماهنگ کردن تحریم‌ ها علیه روسیه بوده و جانشین «دالیپ سینگ» خواهد بود.

این گزارش در ادامه می نویسد: «دالیپ سینگ» اخیراً کار خود را به عنوان اقتصاددان ارشد جهانی و رئیس تحقیقات اقتصاد کلان شرکت خدمات مالی «پی‌جی‌آی‌ام» آغاز کرد؛ شرکتی که ۸۹۰ میلیارد دلار دارایی دارد.

گزارش مذکور می افزاید: دالیپ سینگ معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود و یک منبع مطلع در ماه آوریل خبر داده بود که او به دلیل «مشکلات خانوادگی» کار در کاخ سفید را ترک کرد.

رویترز افزود: وظیفه و مسئولیت دالیپ سینگ، هدایت کار چند نهاد دولت فدرال آمریکا که شدیدترین مجموعه تحریم ها در تاریخ را علیه روسیه اجرا کرده و نیز به هماهنگی مشارکت رئیس‌ جمهور در کنفرانس‌ های بین‌ المللی کمک می کرد.

این رسانه اضافه کرد: خروج وی از دولت آمریکا در لحظه حساسی برای تحریم ها صورت می‌ گیرد؛ چرا که مقام‌ های دولت آمریکا نگرانند که تلاش‌ها برای قطع نفت و گاز روسیه از بازارهای بین‌ المللی نتیجه معکوسی داشته و اقتصادهای غربی را به سمت رکود سوق دهد.

منبع: مهر
24-news.ir/vdcgnq9qqak9zq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز