تاریخ انتشارسه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۰
سرپرست اداره‌کل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: روند پرونده درصد جانبازی نسبت به سال‌های گذشته که حدود ۱۲۰ روز طول می‌کشید کمتر شده و به ۵۰ روز رسیده است و کاهش بیشتر این زمان در برنامه‌های بنیاد قرار دارد.
رسیدگی 50 روزه به پرونده های جانبازی
به گزارش خبر24َ، سیدحمیدرضا متقی سرپرست اداره‌کل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره فرآیند برگزاری کمیسیون پزشکی گفت: این فرآیند از زمان ثبت درخواست آغاز شده و تا زمانی که رأی صادر شود ادامه دارد، البته این روند نسبت به سال‌های گذشته که حدود ۱۲۰ روز طول می‌کشید کمتر شده و به ۵۰ روز رسیده است و کاهش بیشتر این زمان در برنامه‌های بنیاد قرار دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر، به جز صورت‌جلسه‌ای که توسط پزشکان نوشته و مهر می‌شود، تمام فرآیند کمیسیون پزشکی به صورت الکترونیک است و در واقع با توسعه این سیستم الکترونیک زمان رسیدگی را کاهش داده‌ایم.

برای ایثارگری که احراز و صورت سانحه جدید داشته و مدارک متقنی دال بر تشدید ضایعات دارد و یا مواردی این چنین دوره انتظار خاصی وجود ندارد و فرد در استان خود می‌تواند با مراجعه به پزشک معالج، در کمیسیون استان مربوطه شرکت کند.

متقی بیان داشت: ترتیبی اتخاذ شده است تا بتوانیم عدالت را برای همه به صورت یکسان رعایت کنیم و اولویت نیز با کسانی است که برای بار اول و یا پس از چند سال از کمیسیون پزشکی قبلی ثبت درخواست می‌کنند.

وی درباره برگزاری کمیسیون پزشکی در شهرستان سردشت نیز گفت: تاکنون چند نوبت این کمیسیون برگزار شده و تعداد روزهای برگزاری نیز بیشتر از سایر کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و آخرین کمیسیون نیز در ماه گذشته برگزار شد که ۶۰۰ نفر ویزیت شدند و هر سال هم یک یا ۲ کمیسیون برای این موضوع اختصاص یافته است.

سرپرست اداره‌کل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: افرادی که فرمانداری حضور آن‌ها در زمان بمباران شیمیایی در سردشت را تأیید کرده و اعلام می‌کند حضور این افراد توسط شورای تأمین استان و شهرستان تأیید شده‌ است، ویزیت و بررسی می‌شوند و محدودیتی هم برای این کار نداریم و این عزیزان پس از اعلام و اخذ تائیدیه‌های مربوطه می‌توانند در کمیسیون پزشکی شرکت کنند.

منبع : فارس 
24-news.ir/vdcefz8znjh87xi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز