تاریخ انتشارسه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
فرمانده انتظامی پایتخت از اجرای اولین مرحله طرح انضباط و ایمنی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ خبر داد.
اجرای طرح انضباط ترافیکی پلیس راهور تهران
به گزارش خبر24، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه اولین مرحله از اجرای طرح انضباط و ایمنی ترافیک پلیس راهور فاتب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کنار طرح‌های عملیاتی و امنیتی که در تهران بزرگ به مرحله اجرا گذاشته شد امروز شاهد اجرای اولین مرحله از طرح‌ انضباط و ایمنی ترافیک از سوی پلیس راهور هستیم.

فرمانده انتظامی پایتخت هدف از اجرای طرح انضباط و ایمنی ترافیک در تهران بزرگ را برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی، برخورد با تخلفات مربوط به پلاک،موتورسیکلت‌های سنگین، خودروهای آلاینده و خودروهایی اعلام کرد که بیش از سه میلیون تومان خلافی دارند.

سردار رحیمی به آمار عملکرد پلیس راهور پایتخت اشاره و بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۵ هزار خودرو به علت مخدوشی پلاک یا حتی نداشتن پلاک اعمال قانون شده و ۱۳۸۳ دستگاه خودرو به دلیل همین دسته از تخلفات توقیف شدند؛ همچنین در سه ماهه ابتدای سال جاری ، یک میلیون دستگاه خودروی دودزا اعمال قانون شده، ۱۳۲۳ دستگاه موتورسیکلت به خاطر بار نامتعارف توقیف و به ۳۸۱ هزار مورد هم تذکر داده شد.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: ۸ هزار و ۶۹۶ گواهینامه در شرف توقیف هستند چرا که دارای ۳۰ نمره منفی هستند؛ همچنین ۷ هزار و ۳۲۰ خودرو به علت خلافی بالای سه میلیون تومان، ۸۰ دستگاه خودروی شوتی و ۱۱۶ دستگاه اتوبوس مسافربری که دارای بار قاچاق بودند نیز شناسایی و توقیف شدند.
وی از اعمال قانون ۱۱۲ هزار خودروی حادثه خیز در محورهای مواصلاتی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خبر داد و گفت: با آغاز تابستان نظارت پلیس بر رانندگان بیشتر شده و کنترل گواهینامه و مدارک رانندگی افراد چک می شود؛ همچنین خودرو یا موتورسیکلتی که پلاک ندارد اجازه رانندگی در شهر را ندارد.

رئیس پلیس تهران بزرگ ۴۵ درصد تصادفات را متعلق به موتورسواران دانست و گفت: خوشبختانه در چهار سال گذشته شاهد کاهش تصادفات منجر به فوت در پایتخت بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی پایتخت در ادامه به جزییات بیشتری از شهادت سرهنگ محمد یاسمی اشاره کرد و گفت: مأموران پلیس در تمام پلیس های تخصصی تا پای جان برای نظم و امنیت و دفاع از حقوق مردم تلاش می کنند.

وی گفت: در شهادت سرهنگ یاسمی فردی که ۸ فقره سابقه داشته و بارها همسرش را مورد آزار و اذیت قرار داده بود به این مامور شلیک کرد؛ مامور پلیس برای تظلم خواهی و اجرای حکم جلب این فرد به ماموریت رفته بود که به درجه شهادت نائل شد.

منبع : فارس 
24-news.ir/vdcbw8b88rhbgfp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز