کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تهدیدات پوتین انگلیس را ترساند!

8 تير 1401 ساعت 20:50

بن والاس وزیر دفاع انگلیس هشدار داد که نباید تهدیدات رئیس جمهور روسیه را دستکم بگیریم.


به گزارش خبر24، یاهو نیوز گزارش داد، وزیر دفاع انگلیس روز چهارشنبه هشدار داد که انگلیس نباید «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه را دستکم بگیرد، زیرا بحران اوکراین ادامه دارد.

«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در گفت‌وگو با رادیو «بی‌بی‌سی» چند روز پس از حملات موشکی روسیه به کی‌یف: «روسیه می‌تواند به انگلیس و متحدان اروپایی آن را به دلیل حمایت‌های مداوم از اوکراین ضربه بزند.»

والاس گفت که روسیه پیش از شروع جنگ نشان داده بود که تهدیدی برای غرب است. او گفت: «استفاده از حملات سایبری توسط روسیه در طول سال‌ها افزایش یافته است، ما در طول سال‌ها شاهد حملات متعددی به سامانه‌های خود و متحدانمان بوده‌ایم  .ما تهدیدهایی را از روسیه دیده‌ایم، چه تهدیدات اتمی یا تهدیدعلیه کشورهایی مانند سوئد، لیتوانی و حتی لهستان.»

والاس هشدار داد که رئیس جمهور روسیه قبلاً تهدید کرده و دروغ نمی‌گوید. وی افزود: «تهدید واقعی این است که سیستم روسیه این باور را دارد که اگر در معرض تهدید باشد، علیه هر کسی یا هر کسی که این تهدید را ایجاد کند، اقدام خواهد کرد .دکترین آنها محدود به جغرافیا یا جایی که میدان جنگ آنهاست، نیست .ثانیاً، مردم پوتین را دست کم می‌گیرند. آنها آنچه را که او علناً گفته است نادیده گرفته‌اند و این کار خطرناک است.»

یکی از مقام‌های ارشد پارلمانی روسیه نیز اخیرا گفت، در صورت وقوع جنگ جهانی سوم، «لندن» پایتخت انگلیس اولین هدف روسیه خواهد بود.

 «آندری گورولیوف،» نماینده پارلمان روسیه که در کمیته دفاعی مسکو حضور دارد، در سخنانی در تلویزیون دولتی روسیه،گفت:«ما در اولین عملیات هوایی، تمام ماهواره‌های فضایی دشمن را نابود خواهیم کرد. برای ما آمریکایی یا انگلیسی بودن اهمیتی نخواهد داد، ما همه آنها را ناتو خواهیم دید.»

وی ادامه داد: «ما مطمئناً از "ورشو"، "پاریس" یا "برلین" شروع نخواهیم کرد. اولین جایی که ضربه خواهد خورد لندن خواهد بود. کاملاً واضح است که تهدید جهان از جانب آنگلوساکسون‌ها می‌آید».

گورولیوف ادامه داد که درصورت وقوع جنگ بحران، انرژی و سرما و اروپا و آمریکا را از پا درخواهد آورد.

منبع: فارس


کد مطلب: 101500

آدرس مطلب :
https://www.24-news.ir/news/101500/تهدیدات-پوتین-انگلیس-ترساند

خبر24
  https://www.24-news.ir