تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵
رئیس پلیس فتای استان سمنان از کشف پرونده قضایی با موضوع کلاهبرداری اینترنتی از طریق ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال خبر داد.
کلاهبرداری ۴۰۰ میلیون ریالی با پیامک جعلی ثنا
به گزارش خبر24، محمدرضا فدائیان رئیس پلیس فتای استان سمنان در گفت‌وگویی اظهار کرد: در پی وصول یک فقره پرونده قضایی که از مالباخته ۴۰۰ میلیون ریال به صورت اینترنتی کلاهبرداری شده بود، رسیدگی آن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس مستندات موجود و ارائه شده توسط مالباخته پرونده مشخص شد که شاکی پیامکی جعلی و مجرمانه دریافت کرده و با کلیک روی لینک موجود در پیامک، اطلاعات مالی وی مورد سرقت قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان سمنان گفت: با توجه به اهمیت موضوع، مستندات موجود و پیگیری‌های به عمل آمده مشخص شد، متهم یا متهمان با طراحی صفحه جعلی فیشینگ و ارسال آن از طریق پیامک با عنوان سامانه ثنا ابلاغیه قضایی اقدام به سرقت اطلاعات مالی افراد می‌کنند.

فدائیان ادامه داد: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط مأموران پلیس فتا، مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال مرتبط با پرونده شاکی مسترد شد؛ اما نکته قابل تأمل اعتماد کاربران به پیامک‌هایی است که از هر منبعی برای کاربران ارسال می‌شود و متأسفانه امروز قربانیان بسیاری در پی دارد.

وی به کاربران هشدار داد که با توجه به آموزش‌هایی از طریق بسترهای دیجیتال و مطالب هشداری که منتشر شده است، تأکید می‌شود به هیچ عنوان به پیامک‌هایی که از منابع ناشناس و یا سرشماره‌های ناشناس ارسال می‌شود و حاوی لینک هستند، اعتماد نکرده و اطلاعات مالی خود را در وب‌‌سایت‌های نامعتبر وارد نکنند.
24-news.ir/vdchmznz623nvmd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز