تاریخ انتشارشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
استاد پژوهشگاه بین اللملی زلزله شناسی گفت: وقوع زلزله‌ها در استان هرمزگان ربطی به گسل‌های تهران ندارند؛ وقوع چنین زلزله‌هایی در منطقه هرمزگان باعث فعالیت گسل‌های تهران نخواهند شد.
زلزله‌ هرمزگان هشداری برای زمین لرزه در تهران!
به گزارش خبر24، زارع،استاد پژوهشگاه بین اللملی زلزله شناسی و مهندسی زلزله کشور گفت: منطقه‌های هرمزگان و تهران از نظر مشخصات پوسته و نوع گسل با یکدیگر فرق دارند.

به گفته وی زلزله در استان هرمزگان در منطقه‌ای رخ داده است که بیشترین میزان تغییر شکل در این مکان رخ داده است. این منطقه دارای گنبد‌های نمکی است. وقوع چنین زمین لرزه‌ای می‌تواند هشداری برای سایر مناطق کشور از جمله تهران جهت آمادگی برای مقابله با زلزله‌های بزرگ باشد.

او گفت: در منطقه‌ای که زلزله رخ داده گسل‌های فعال وجود دارند و زلزله‌های خرداد و تیر ناشی از حرکت و فعالیت همین گسل‌ها هستند.

او گفت: وقوع زلزله‌ برای آزادی تنش در هر منطقه می‌تواند به صورت تدریجی موثر باشد. این زلزله‌ها به صورت مجموعه‌ای از رخداد‌های بزرگ با درجه بالای شش و چندین پس لرزه کمتر از پنج ریشتر خواهند بود.

زارع گفت: بر اساس سابقه، زلزله‌هایی به بزرگی حدود هفت ریشتر در منطقه هرمزگان به ثبت رسیده اند. البته الزامی نداریم که زلزله‌هایی به بزرگی بیش از شش و نیم رخ دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران 
24-news.ir/vdcb98b8zrhbg0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز