تاریخ انتشاريکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۰
مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی و احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن رواناب و بالاآمدن آب رودخانه ها، گفت: روند کاهش دما تا فردا ادامه داشته و از یکشنبه تا پایان هفته دمای هوا به تدریج افزایش می یابد.
 تداوم فعالیت سامانه‌ بارشی در تهران
به گزارش خبر24، مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار کرد: وضعیت جوی استان تهران براساس نقش‌های پیش‌یابی هواشناسی در روزهای آینده با ادامه فعالیت سامانه بارشی، آسمان در اکثر نواحی به خصوص نیمه شمالی و ارتفاعات در بعضی ساعات نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار و رعدوبرق و در مناطق مستعد با بارش تگرگ و گاهی وزش بادشدید به ویژه در غرب و نیمه جنوبی با خیزش موقت گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: طی مدت فعالیت این سامانه آب گرفتگی معابر و جاری شدن رواناب در مسیل ها و بالاآمدن آب رودخانه‌ها مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به اینکه از امروز تا فردا روند کاهش دما و از فردا تا پایان هفته روند تدریجی افزایش دما خواهیم داشت افزود: دمای هوای امروز تهران ۳۴ درجه و فردا به ۳۱ درجه خواهد رسید و در تا آخر یک درجه هر روز افزایش خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین میزان بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه ژئوفیزیک به میزان ۸/۳۵،  دماوند ۵/۱۷، شمیرانات ۴/۱۶، مهرآباد ۲/۱۶ و لواسان ۴/۱۱ میلیمتر ثبت شده است.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcjotev8uqeyoz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز