تاریخ انتشاريکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از استمرار امدادرسانی به مناطق سیل زده استان خبر داد و گفت: بیش‌از یک‌هزار و ۵۰۰ خانوار در سیلاب اخیر آسیب دیدند.
استمرار امدادرسانی به مناطق سیل زده سیستان
به گزارش خبر24 ، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان علیرضا میربهاءالدین اظهارداشت: به دنبال وقوع بارندگی شدید در استان کار امدادرسانی به مردم آسیب دیده در ۱۳ شهرستان و ۱۹۹ روستا توسط ۳۹۶ تیم روز عملیاتی در حال انجام است.

وی افزود: یک‌هزار و ۵۳۱ خانوار آسیب دیده به تعداد ۶ هزار و ۸۷۹ نفر توسط نجاتگران این جمعیت امداد رسانی و ۵۹۲ خانوار به تعداد ۲ هزار و ۵۸۰ نفر اسکان اضطراری داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۵۸۲ دستگاه چادر امدادی و مسافرتی، یکهزار و ۴۴۲ تخته موکت، سه هزار و ۱۵۵ تخته پتو و چهار هزار و ۵۹۸ کیلوگرم نایلون در بین آسیب دیدگان توزیع شده است.

وی ضمن تاکید بر توزیع اقلام امدادی بین حادثه دیدگان سیل اخیر اظهارداشت: یکهزار و ۱۷۲ بسته غذایی ۷۲ ساعته و ۲۹ بسته غذایی یک ماهه، ۷۱۵ کیلوگرم برنج، ۹۲۹ قوطی کنسروجات و اقلام دیگر از قبیل چای، قند و شکر، والور، فانوس، ست ظروف و نان در مناطق آسیب دیده توسط نجاتگران این جمعیت توزیع شده است.

میربها ءالدین بیان کرد: ۲ هزار و ۳۶ نفر روز امدادگر و کارکنان با بکارگیری ۲۹۹ دستگاه روز خودروی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در شهرستان‌های متأثر از سیل از ۲۸ تیرماه تا کنون کار امدادرسانی را بر عهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: نجاتگران جمعیت هلال احمر در این مدت ۲ خودرو و همچنین ۴۳ نفر گرفتار در سیلاب را نجات و به منطقه امن هدایت کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: تخلیه آب ۱۶۲ منزل در شهرستان زاهدان، برپایی هفت اردوگاه در محلات آسیب دیده به استعداد ۸۵ خانوار از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر بوده است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان همچنان با تمام توان به همراه نجاتگران پر تلاش جهت ارائه خدمات به آسیب دیدگان و حادثه دیدگان و تا رسیدن به وضعیت مطلوب در کنار حادثه دیدگان خواهد بود.
24-news.ir/vdcgww9qwak9zy4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز