K_SECTION_BLOCK}'; $conf['doc']['blocks'][25] = '{POLL_SECTION_BLOCK}'; ?> حوزه های پزشکی و دارویی محور همکاری‌های ایران و ونزوئلا | خبر24
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
وزیر علوم ونزوئلا به همکاری دو کشور بر مبنای توانمندی ایران تاکید کرد و گفت: توانمندی ایران در حوزه‌های پزشکی، دارویی محور مناسبی برای همکاری‌های دوکشور است.
حوزه های پزشکی و دارویی محور همکاری‌های ایران و ونزوئلا
به گزارش خبر24 به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گابریلا خیمنس وزیر علوم ونزوئلا در دیدار با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با بیان این‌که توانمندی ایران در حوزه‌های پزشکی، دارویی محور مناسبی برای همکاری‌های دوکشور است ادامه داد: حوزه‌هایی چون تجهیزات پزشکی و سلامت، فناوری‌های دام‌داری، کشت گیاهان دارویی، داروهای بهداشت و سلامت دام، کشاورزی، مواد پیشرفته، زیست محیطی از محورهایی است که ونزوئلا علاقه دارد از توانمندی ایران استفاده کند.

وی با بیان این‌که ایران می‌تواند به بخش سلامت ونزوئلا کمک چشمگیری داشته باشد ادامه داد: بخش دارویی بیش‌ترین آسیب را به دلیل تحریم‌ها مواجه شده است و نیازمند مواد اولیه و مواد فعال دارویی هستیم. این مواد در زمینه تمامی داروها از جمله شیمیایی زیستی نوترکیب و امثال آن را شامل می‌شود. به طور خاص داروهای ضد سرطان، شتابدهنده های خطی و تجهیزات تولی داروهای تاص نیازمندی فناوراته داریم.

خیمنس افزود: محققان ما که در ماه آگوست قرار است برای تعامل علمی با مؤسسه رویان به ایران سفر می‌کنند ووتجارب و داشته‌های علمی خود را با همتایان ایرانی به اشتراک بگذارند. سلول‌های بنیادی یکی از محورهایی است که علاقه داریم تجاربمان را با ایران به اشتراک بگذاریم واز دستاوردهای ایران استفاده کنیم.

وزیر علوم ونزوئلا با اشاره به ظرفیت این کشور در حوزه گیاهان دارویی گفت: ونزوئلا نهمین کشور دنیا از حیث تنوع زیستی است و آمادگی داریم در حوزه گیاهان دارویی همکاری داشته باشیم. این موضوع برای دو کشور یک فرصت خواهد بود تا از این ظرفیت بکر برای توسعه فناوری استفاده کنند.

خیمنس همچنین از معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری برای سفر به ونزوئلا، بازدید از توانمندی‌های فناورانه این کشور و توسعه تعاملات دعوت کرد.
24-news.ir/vdcip5azpt1auu2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز