تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
بازیکن پرسپولیس درب خروج را خیلی سریع برای خودش باز کرد.
آمار و ارقام رکورددار سرخپوش لیگ!
به گزارش خبر24، شرزود تمیروف در مورد خودش دچار سوءتفاهم شده است. او که یک سهمیه از ۴ سهمیه خارجی پرسپولیس را اشغال کرده در طول فصل گذشته هیچ بهره خاصی برای سرخپوشان نداشت اما حالا در مقابل اعتراض هواداران این تیم، اقدام به قهر و خداحافظی مجازی کرده است!

این مهاجم روز نهم اسفندماه سال گذشته به پرسپولیس پیوست، یعنی زمانی که فقط ۱۰ هفته از رقابت‌های لیگ باقی مانده بود. یحیی گل‌محمدی بسیار بیشتر از لیاقت تمیروف به او میدان داد و شرزود در ۱۰ بازی باقیمانده ۷ بار در ترکیب اصلی و ۲ بار به‌عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفت. حاصل ۶۴۷ دقیقه بازی او در ترکیب پرسپولیس، یک گل و صفر پاس گل بود که برای یک مهاجم آمار عجیبی است.

نکته دیگری که در بازی‌های او فراوان به چشم می‌آمد، علاقه‌اش به شوتزنی در هر شرایط و از تمامی نقاط زمین بود. این بازیکن اهل ازبکستان آمار ۴.۷ شوت در هر ۹۰ دقیقه را به جا گذاشت که او را به شوتزن‌ترین بازیکن لیگ و یکی از رکوردداران لیگ تبدیل کرد. جالب اینکه فقط یک‌چهارم شوت‌های شرزود داخل چارچوب بودند و از این همه فقط یک شوت او درون دروازه حریفان قرار گرفت. تمیروف براساس نمرات متریکا رتبه ۲۴ را در میان تمامی بازیکنان پرسپولیس داشته و فقط یکی دو بازیکن از او پایین‌تر بوده‌اند.

با توجه به اینکه پرسپولیس یک سهمیه آسیایی خودش را به وحدت هانانوف اختصاص داده، تمیروف یکی از ۳ سهمیه بازیکن غیرآسیایی را اشغال کرده و از این جهت نیز هزینه زیادی برای پرسپولیسی‌ها داشته است. درصورت ورود مهاجم خارجی جدیدی که پرسپولیسی‌ها از چند هفته قبل منتظر او بوده‌اند، تمیروف از لیست پرسپولیس خارج خواهد شد. البته با این اتفاقی که رخ داد شاید خداحافظی تمیروف جلوتر هم بیفتد.

منبع: همشهری‌آنلاین
24-news.ir/vdccs0qs42bqxs8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز