تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶
وزارت خارجه تایوان مدعی شد که هدف چین از انجام رزمایش گسترده نظامی در اطراف این جزیره، آماده‌سازی برای حمله به تایوان است.
چین آماده حمله به تایوان است!
به گزارش خبر24 به نقل از راشاتودی، «جوزف وو» وزیر خارجه تایوان در نشستی مطبوعاتی مدعی شد که پکن از رزمایش نظامی استفاده کرده است تا خود را برای حمله به تایوان مهیا کند.

«جوزف وو» گفت: پکن با هدف تضعیف روحیه مردم تایوان، نسبت به انجام رزمایش گسترده، پرتاب موشک و همچنین حملات سایبری و اعمال فشار اقتصادی اقدام کرده است.

وزیر خارجه تایوان همچنین مدعی شد که نیت واقعی چین تغییر وضع موجود در تنگه تایوان و کل منطقه است.

این ادعا در حالی مطرح شده است که «کالین کال»، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی اعلام کرده که ارزیابی واشنگتن از زمان‌بندی چین برای حمله نظامی به تایوان تغییری نکرده و آمریکا همچنان اعتقاد دارد که پکن تا دو سال آینده قصدی برای تصرف نظامی تایوان ندارد.

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه گذشته به‌رغم هشدارهای مکرر مقامات سیاسی-نظامی چین، وارد تایوان شد و پکن در واکنش به این سفر، از پنجشنبه هفته گذشته رزمایش بی‌سابقه‌ای را در اطراف جزیره تایوان آغاز کرد. سفر پلوسی به تایوان بعد از ۲۵ سال، نخستین سفر یک مقام بلندپایه آمریکا به این جزیره محسوب می‌شود.

پکن، تایوان را بخشی از قلمرو خود می‌داند و سفر پلوسی را نقض فاحش سیاست «چین واحد» توصیف و علاوه بر اعمال تحریم‌های تجاری علیه تایوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و خانواده وی را تحریم کرده است.
24-news.ir/vdccs0qs12bqxe8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز