تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
گانتز در مورد آخرین عملیات غزه، خواسته‌های جهاد و امکان انعقاد معامله زندانیان صحبت کرد.
عهد شکنی صهیونیست ها با بد قولی وزیر جنگ
به گزارش خبر24 به نقل از سوا، «بنی گانتز»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه گفت که هیچ وعده‌ای برای آزادی «بسام السعدی»، رهبر جهاد اسلامی و «خلیل عواوده»، که در حال حاضر در اعتصاب غذا به سر می‌برد، نداده است.

گانتز در گفت‌وگو با روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت افزود که اسرائیل با مصری‌ها در مورد خواسته‌های جهاد اسلامی برای آزادی سعدی و عواوده گفت‌وگو خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد که تل آویو پس از عملیاتی که حماس علیه جهاد اسلامی در کرانه باختری انجام داد، بازدارندگی خود را در برابر حماس تقویت کرده است.

گانتز درباره احتمال بازگرداندن اجساد هادر گلدین، اورون شائول، منگیستو و هشام السید از نوار غزه صحبت و اشاره کرد که این موضوع اکنون در اولویت قرار دارد. با تاکید بر اینکه مذاکراتی در کابینه اسرائیل وجود دارد و انتظار می‌رود نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره این موضوع گفت‌وگو کند، افزود: ما در حال بحث هستیم که چه چیزی ممکن است و چگونه می‌توان آن را ارتقا داد.

در ادامه، گانتز همچنین گفت: «ما باید غزه را تحت فشار قرار دهیم و از منافعی که در درون آن به وجود آمده است بهره برداری کنیم تا برای بازگشت سربازان اسرائیلی تلاش کنیم و این کار را به صورت اطلاعاتی، عملیاتی و سیاسی ادامه خواهیم داد.»

گانتز در مورد عملیات نظامی اخیر در غزه گفت: از نظر من این عملیات موفقیت آمیز بود، اما به زبان آزاد اجازه دهید زیاد هیجان زده نشویم.

همچنین گانتز تاکید کرد: جهاد اسلامی را دست کم نگیرید، بالاخره این سازمانی است که حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ موشک در اختیار دارد که تعداد زیادی است و از ظرفیت پرتاب کمتری نسبت به سایرین برخوردار است.

گانتز گفت: ما حماس را از مسئولیت آنچه در نوار غزه روی می‌دهد مبرا نکرده ایم و به مقابله با آن ادامه خواهیم داد، چه از طریق ابزار نظامی در صورت لزوم، چه با فشار مدنی برای جلوگیری از ورود کارگران به اسرائیل در صورتی که به امنیت ما آسیب برساند. وی خاطرنشان کرد: ما به هزاران شهروند در نوار غزه اجازه دادیم تا برای امرار معاش و کار در داخل اسرائیل پیروز شوند و از این سیاستی که در دو سال گذشته در تشکیلات امنیتی اسرائیل رهبری کرده‌ایم سود برده‌ایم.
24-news.ir/vdcco0qsp2bqxe8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز