تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به نامه آقای زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مقاومت شجاعانه جهاد اسلامي را موجب ارتقاء جایگاه این جنبش در مقاومت و خنثی شدن خدعه رژیم صهیونیستی و به خاک ساییدن بینی آن دانستند و با تأکید بر لزوم حفظ یکپارچگی همه گروه‌های فلسطینی، خاطرنشان کردند: دشمن غاصب رو به ضعف، و مقاومت فلسطين رو به قوت است.
رهبر انقلاب در پاسخ زیاد النخاله: ثابت کردید هر بخش از مقاومت به‌تنهایی می‌تواند بینی دشمن را به خاک بساید
به گزارش خبر24، متن پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به این شرح است:

                                                   بسم الله الرحمن الرحيم

برادر مجاهد جناب آقاي زياد النخاله دام توفيقه
سلام عليكم،

نامه‌ی متين و مژده‌بخش جنابعالی را دريافت كردم. خداوند به شما پاداش نيك دهد و پيروزی نهائی ملت سربلند و مظلوم فلسطين را نزديك فرمايد.

حادثه‌ی اخير، افتخارات جنبش جهاد اسلامي فلسطين را مضاعف ساخت و جايگاه جهاد اسلامی را در حركت مقاومت شكوهمند ملت فلسطين ارتقاء بخشيد. شما با مقاومت شجاعانه‌ی خود، سياست خدعه‌آميز رژيم غاصب را خنثی كرديد. شما ثابت كرديد كه هر بخش از مجموعه‌ی مقاومت، به‌تنهائی هم ميتواند بينی دشمن را به خاك بسايد. شما با پيوند زدن مجاهدت در غزه با كرانه، و ديگر نيروهای مقاومت با حمايتشان از حركت جهاد، توانستيد يكپارچگي جهاد ملت فلسطين را به رُخ دشمن خبيث و خدعه‌گر بكشيد. همه‌ی سعی گروههای فلسطينی در همه‌ی سرزمين فلسطين بايد براي حفظ اين يكپارچگی باشد. دشمن غاصب رو به ضعف است و مقاومت فلسطين رو به قوت است، و لا حول و لا قوة الا بالله. ما همچنان در كنار شمائيم. سلام عليكم و العهود بحالها..

سيّدعلي خامنه‌ای
۲۰ مرداد ۱۴۰۱


زیاد نخاله در نامه خود به حضور گسترده مجاهدان فلسطینی بخصوص جنبش جهاد اسلامی و شاخه نظامی سرایا القدس در سراسر فلسطین به ویژه در غزه و کرانه قهرمان غربی اشاره و خاطرنشان کرد: با حضور گردانهای مقاومت جهاد، هیچ روزی نمی‌گذرد مگر آنکه در کرانه غربی درگیری‌هایی با رژیم صهیونیستی به‌وقوع می‌پیوندد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در تشریح وضعیت غزه، به ایستادگی مقتدرانه این منطقه در مقابل رژیم اشغالگر اشاره کرد و درباره درگیری‌های سه روزه اخیر افزود: ما این درگیری‌ها را «وحدة الساحات» (اتحاد میدان‌ها) نامیدیم تا بر اتحاد ملت‌مان در برابر دشمنی تأکید کنیم که با تمام قدرت و توطئه‌هایش سعی بر نابودی این اتحاد دارد.

زیاد نخاله با تأکید بر اینکه در این جنگ سراسر سرزمین اشغالی فلسطين تحت بُرد شلیک موشک‌های مقاومت جهاد اسلامی قرار داشت، گفت: این نبرد برآوردهای رژیم صهیونیستی را مختل کرد به شکلی که آنها ظرف سه روز مجبور به تقاضای آتش‌بس و تن دادن به شروط مقاومت شدند.
دبیرکل جهاد اسلامی، نقشه دشمن را ایجاد تفرقه در میان نیروهای مقاومت خواند و افزود: آنها اعلام کردند که هدف از جنگ فقط جهاد اسلامی است اما جهاد اسلامی با مبارزه مقتدرانه و شجاعانه خود، حیرت و حمایت کلیه نیروهای مقاومت در منطقه و جهان را برانگیخت و از سوی ملت فلسطین و همه تشکیلات مقاومت و در رأس آن جنبش حماس، مورد تأیید و حمایت قرار گرفت.

دبیر کل جهاد اسلامی این دستاورد مقاومت را مقدمه پیروزی‌های بزرگ‌تر ملت فلسطین در آینده خواند و با تشکر از نقش جنبش حزب‌الله به رهبری جناب سیّد حسن نصرالله و همچنين حمایت و تأیيدهای ایران در همه ابعاد به رهبری و هدایت رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اگر این حمایتها و ایستادگی مستمر و همیشگی شما نبود، این پیروزی و پیروزی‌های گذشته به دست نمی‌آمد.

منبع: ایرنا 
24-news.ir/vdcco0qs02bqxm8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز