تاریخ انتشارجمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
کرمانشاه- رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی‌ بدون هیچگونه خط قرمزی با فساد مبارزه می‌کند.
مبارزه جدی سازمان بازرسی‌ با هرگونه فساد
به گزارش خبر24 ، ذبیح الله خدائیان بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با کارکنان اداره‌کل بازرسی استان کرمانشاه با اشاره به اهداف قیام عاشورا، اظهار کرد: در این واقعه امام حسین (ع) اهل بیت و جان خود را فدای امر به معروف و نهی از منکر کرد.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر از هر واجبی واجب تر بوده که اگر در یک جامعه مورد بی اهمیتی و کم توجهی قرار گیرد سایر احکام نیز به فراموشی سپرده می‌شوند چرا که عامل اصلی و پایه‌های مهم اسلام امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به نقش مهم بازرسان در جامعه، تصریح کرد: بازرسان به عنوان افراد ناظر در جامعه مانند چشم بیدار نظام هستند که باید هم خوب ببیند و هم خوب منعکس‌کند.

خدائیان بیان کرد: بازرسان از پرداختن به مسائل جزئی دوری کرده و به مسائل مهم‌تر همچون عوامل فساد در استان پرداخته و مراحل شناسایی و بازرسی برای مسدود سازی سر منشأ آن را پیگیری کنند.

وی به شناسایی منشأ فساد به منظور آسیب شناسی و جلوگیری از آن تاکید و خاطرنشان کرد: برای این کار باید بازرسان با دقت و آگاهی بیشتری انتخاب شوند و در حوزه مربوطه تخصص لازم داشته باشند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به برگزاری آزمون‌هایی از بازرسان بدون آگاهی قبلی خبر داد و گفت: اجرای قوانین و مقررات تکلیف مهم بازرسان بوده که به همین منظور به زودی این آزمون‌ها از آنها گرفته خواهد شد.

خدائیان با تاکید بر دقت در ارائه گزارشات در سازمان بازرسی، ادامه داد: در این گزارشات علاوه بر به کارگیری دقت باید گزارشاتی مستند و با ادله کافی ارائه داده شود.

وی عنوان کرد: رئیس دستگاه قضا به اجرای قوانین تاکید بسیاری بر بازرسی‌ها در ۲ بعد مثبت و منفی داشته و نظارت بر آن را نیز وظیفه بازرسان دانسته که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور مطرح کرد: طبق منویات مقام معظم رهبری و تاکید رئیس قوه قضائیه در امور بازرسی هیچ خط قرمزی وجود نداشته و در صورت مشاهده هرگونه سو جریانی برخورد قاطعانه خواهیم داشت.

منبع: مهر 
24-news.ir/vdchzknz-23nv6d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز