تاریخ انتشارجمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
بعد از برخورد یوز ماده با خودروی عبوری حد فاصل سه راهی زیدر تا کاروانسرای میاندشت، یگان محیط زیست در منطقه مستقر شد که توانستند یوز ماده همراه چهار توله را شناسایی کنند.
مشاهده یوز ماده همراه ۴ توله در توران
به گزارش خبر24 ، پانزدهم مرداد ماه سال جاری یک یوز ماده در ۱۵ کیلومتری خارج از منطقه حفاظت شده توران (مناطق آزاد میامی) حد فاصل سه راهی زیدر تا کاروانسرای میاندشت بر اثر برخورد با خودروهای عبوری جان باخت لذا تا به امروز بیستم مردادماه جاری اکیپی شبانه روز منطقه را تحت کنترل و پایش خود دارند.

با توجه به اینکه یوز از دست رفته نا بالغ بود لذا احتمال حضور یوز مادر برای یافتن فرزندش می‌رفت که این احتمالات نیز درست تشخیص داده شد و هفدهم مرداد ماه با دوربین کشی محیط‌بان‌ها دو یوز پلنگ در محل تصادف یوز ماده یعنی جاده میامی - سبزوار دیده شدند.

عصر امروز پنج شنبه نیز محیط‌بانان و رئیس اداره پارک ملی توران شاهرود در سمت شمال جاده ترانزیت تهران به مشهد موفق به مشاهده یک قلاده یوزپلنگ ماده و ۴ توله امسالی شدند که به نظر می‌رسد این ماده یوز «هلیا» باشد که سال گذشته از مادرش «هرب» جدا شد و موفق شده چهار توله به طبیعت زیبای منطقه هدیه کند.

با توجه به اهمیت موضوع از پلیس راهور و وزارت راه انتظار می‌رود نسبت به نصب دوربین کنترل سرعت و چراغ در این محدوده هر چه زودتر اقدام کنند تا دیگر شاهد اتفاقات تلخ و ناگوار برخورد یوز با خودرو نباشیم.

منبع: مهر 
24-news.ir/vdcci0qsx2bqx48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز