تاریخ انتشارشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اعلام اینکه کمیسیون ویژه ای علت فوت مهسا امینی را بررسی کرده است، گفت: نتیجه بررسی ها و علت فوت به مقام قضائی ارسال می شود.
توضیحات پزشکی قانونی درباره فوت مهسا امینی
به گزارش خبر24، مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفتگوی شبکه خبر درباره پیگیری پرونده مهسا امینی بیان کرد: کمیسیون ویژه تخصصی بررسی علت فوت مهسا امینی در اولین فرصت بعد از دستور ویژه دادستان محترم تهران تشکیل و اقدامات اولیه در جهت معاینه او در زمان فوت و قبل از آن انجام شد همچنین معیارها و شاخص‌هایی که باید در معاینه ظاهری نامبرده در زمان حیات انجام می‌شد؛ صورت گرفت و بررسی‌های تکمیلی انجام شد.

وی گفت: با اطلاع از فوت نامبرده، اداره کل پزشکی قانونی تهران، در پی دستور مقام محترم قضائی با تشکیل تیم مجربی متشکل از کادر متخصصان و پزشکان و با انتقال پیکر فوت شده به سالن تشریح مرکز تشخیص آزمایشگاهی استان تهران اقدام به معاینه ظاهری و کالبدشکافی کردند.

فروزش گفت: با اعمال دقت مضاعف در معاینه و بررسی تمام معیارها و شاخص‌های تعیین علت فوت، نمونه‌های لازم از بافت‌های بدن برداشته شد و نسبت به ارسال نمونه‌ها به آزمایشگاه‌های تخصصی اقدام کردیم. بنابراین به محض وصول نتایج با در نظر گرفتن نتیجه معاینه و کالبد شکافی، سوابق پزشکی نامبرده و اخذ نظریه تخصصی رشته‌های مورد نظر؛ علت فوت متعاقباً به مقام محترم قضائی ارسال خواهد شد.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcd950fkyt0z56.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز