تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا به ارتش این کشور که در اروپا حضور دارند، گفت که در سایه جنگ اوکراین، آمادگی کامل داشته باشند.
دستور آماده‌باش به نظامیان آمریکایی در اروپا
به گزارش خبر24 ،این سخنان میلی در جریان سفر وی به پایگاه نظامی در لهستان که میزبان نظامیان آمریکایی است؛گفته شد.

میلی افزود، همه ما باید آمادگی بالای خود را حفظ کنیم، هرچند وی مدعی شد که به سخنانش، نشان دهنده هیچ گونه تهدید فزاینده‌ای نیست.

وی اظهار کرد: در جنگ، نمی دانیم که چه اتفاقی می‌افتد، شرایط ممکن است تغییر کند، باید با دقت مراقب واکنش روسیه به این مسأله بود.

سخنان میلی درحالی بیان می شود که چندی پیش شبکه تلویزیونی س ان ان با انتشار  گزارشی فاش کرد که  نظامیان آمریکایی مستقر در لهستان به نیروهای اوکراینی آموزش نظامی می دهند که چگونه از تسلیحات ارسال شده غربی (علیه روسیه ) استفاده کنند.

این رسانه تصویری آمریکایی گزارش داد: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ( ۸ فرودین ماه ۱۴۰۱) گفت که نظامیان آمریکایی مستقر در خاک لهستان به نیروهای اوکراینی برای آموزش کمک می کنند. نظامیان آمریکایی برای تقویت قوای ناتو در مواجه با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، به شرق اروپا اعزام شده اند.

سی ان ان افزود: آموزش نظامی یکی دیگر از راه هایی است که آمریکا تلاش می کند بدون رویارویی مستقیم با قوای روسیه به ارتش اوکراین یاری رساند، چراکه یک رویارویی مستقیم منجر به جنگی گسترده خواهد شد.

این رسانه آمریکایی درادامه گزارش داد: مقامات کاخ سفید به این شبکه خبری گفته اند که در خاک لهستان سربازان اوکراینی بطور معمول با نظامیان آمریکایی در تعامل هستند .
 
منبع: ایرنا
24-news.ir/vdcdo50f9yt0zj6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز